Medicinske sestre i tehničari traže rješenja: 'Izloženi smo nasilju, ne plaćaju nam se prekovremeni...'
Peticija za povećanje plaće medicinskim sestrama i tehničarima, pokrenuta na Facebooku, u vrlo kratkom roku prikupila je osam tisuća potpisa podrške te potaknula Inicijativu za boljitak hrvatskog sestrinstva da pošalje pisma predsjedniku Vlade, predsjedniku Sabora, predsjednici RH, državnom tajniku Ministarstva zdravstva kako bi ih zamolili za prijam i iznijeli im svoje probleme.
'Hrvatskoj nedostaje 12.000 medicinskih sestara, a one koje rade izložene su nasilju'
"Nedostatak od 12 tisuća medicinskih sestara i tehničara osjeti se u sustavu po povećanom opsegu posla, neadekvatno plaćenim prekovremenim satima i brojnim drugim problemima. Nasilje, i verbalno i fizičko, nad medicinskim sestrama i tehničarima također je u porastu", navode iz Inicijative pa nastavljaju:
"Nažalost, do sada nismo mogli iščitati ni od Ministarstva zdravstva ni od Komore medicinskih sestara i stručnih udruga da se poduzimaju konkretne mjere u cilju zaustavljanja odlazaka naših kolegica i kolega iz Hrvatske."
403 Forbidden
EP RUKOMET