''Mišljenja smo da elektrotehnička i strojarska struka nisu u ravnopravnom tretmanu sa arhitektonskom i građevinskom strukom. To se ponovno manifestira kod pripreme našeg krovnog zakona, Zakona o poslovima i djelatnostima prostornog uređenja i gradnje.
Također svoje nezadovoljstvo i ove godine izražavamo odnosom prema struci kada su u pitanju obnovljivi izvori energije - posebno se odnosi na solarne elektrane. Nastale su ogromne birokratske prepreke tako da je stvorena velika nedoumica kod investitora da li uopće investirati u takve izvore energije. Dakako značajnu štetu trpe svi: proizvođači opreme, projektanti, izvođači i država u cjelini'', istaknuto je u Zadru na 7. Danima inženjera elektrotehnike, piše Slobodna Dalmacija.
Destimulirajuća politika države
Iako su se poticajne cijene za povlaštene proizvođače i ove godine smanjile i približile tržnim cijenama koje egzistiraju na hrvatskom tržištu električne energije, postoji i dalje nedvojbeni interes građana i poduzetnika da vlastita financijska sredstva i štednju ulože u posao i tehnologiju koja je isplativa i državi dugoročno značajna za vlastitu energetsku neovisnost i ispunjenje preuzetih obveza za uvođenje obnovljivih izvora energije u ukupnu potrošnju, ali bitna i za pokretanje niza gospodarskih procesa od projektiranja do izvođenja, mjerenja i ispitivanja te puštanja u pogon solarnih elektrana.
Država svojom politikom iz godine u godinu destimulira ovo propulzivno područje i veliko je pitanje hoćemo li takvom politikom dostići do projicirane 2020. godine preuzetih 20% iz obnovljivih izvora, poručeno je sa skupa inženjera.