I u uzvratnom susretu četvrtfinale Lige prvaka igrači Jose Mourinha svladali su ruski CSKA. Nakon 1:0 na San Siru, talijanska momčad je istovjetnim rezultatom slavila i u Moskvi.

6.4.2010.
22:40

Moskva. Stadion Lužniki; Sudac: Stephane Lannoy (Francuska); Strijelac: 0:1 - Sneijder (6). Žuti kartoni: Odiah, Mamajev / Stanković. Crveni kartoni: Odiah (49).

CSKA: Akinfejev - A.Berezutski, V.Berezutski (od 14. Odiah), Ignaševič, Šenikov - Honda (od 77. Rahimić), Semberas - Mamajev, Džagojev, Gonzalez - Necid (od 71. Guilherme).

INTER: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Samuel, Zanetti - Cambiasso, Sneijder (od 86. Muntari), Stanković - Eto'o, Milito (od 74. Balotelli), Pandev.Za Talijane utakmica nije mogla bolje početi. Poveli su već u šestoj minuti golom Wesleyja Sneijdera iz slobodnog udarca.

Bio je to šok za ruski sastav i već tada je bilo jasno kako se Inter plasirao u polufinale. Naime, u tom trenutku Rusima je za prolaz u polufinale trebala pobjeda s dva gola razlike, što znači da su morali zabiti tri gola Interu.

Trener ruskog sastava Leonid Slucki odmah je promijenio taktiku i u 14. minuti u igru je uveo napadački orijentiranog Nigerijca Sekua Odiaha, ali do konca poluvremena CSKA nije uspio ozbiljnije ugroziti talijanska vrata.

Inter je 35. minuti čak mogao postići još jedan gol, no Diego Milito je loše reagirao u izglednoj situaciji.

Ako je nakon Interova vodstva i bilo dvojbi tko će u polufinale, u 49. minuti priča je bila zaključena. Nigrijac Odiah je neopreznim startom zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Inter je ostatak utakmice rutinski odradio, a CSKA s igračem manje nije uspio niti izjednačiti rezultat.