Ozljeda ga je zaustavila u trenutku kada je bio najbolji hrvatski topnik i prva napadačka opcija Slavena Bilića.

12.2.2011.
20:47

Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić postigao je tri zgoditka u pobjedi Rangersa nad Motherwellom od 6:0.

Seriju domaćina već u četvrtoj minuti otvorio je Steven Naismith na dodavanje Vladimira Weissa, a onda je na scenu stupio bivši napadač Hajduka.

Jelavić je u razmaku od samo tri minute (34. do 37.) postigao drugi i treći zgoditak za Glasgow Rangers, oba iz neposredne blizine nakon izvrsnih asistencija suigrača.

U 76. minuti je Shaun Hutchinson iz Motherwella pogodio vlastitu mrežu prije nego što je hrvatski napadač tri minute kasnije postigao svoj treći gol. Golijadu Rangersa zaključio je David Healy.