Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
NE ŽELI ESKALACIJU /

Tusk razgovarao s šefom španjolske vlade: zatražio ga da izbjegne novu uporabu sile

Tusk, koji predsjedava instancom Europske unije s 28 šefova država i vlade, prekida tišinu glede referenduma o nezavisnosti Katalonije

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Predsjednik Europskog vijeća Donald Tusk zatražio je u ponedjeljak od šefa španjolske vlade Mariana Rajoya da "izbjegne novu uporabu sile" dan nakon policijskog nasilja nad katalonskim glasačima za nezavisnost. U telefonskom razgovoru s Rajoyem "pozvao sam da se pronađe način izbjegavanja nove eskalacije i nove uporabe sile", kazao je Tusk na društvenoj mreži Twitter.

To je prvi put da Tusk, koji predsjedava instancom Europske unije s 28 šefova država i vlade, prekida tišinu glede referenduma o nezavisnosti Katalonije koji je održan u nedjelju usprkos zabrani španjolske vlade i pravosuđa.

Europska unija tradicionalno se suzdržava od komentiranja unutarnjih političkih sukoba svojih zemalja članica, ali stvari su se promijenile nakon nasilja španjolske policije u nedjelju vezano uz sprečavanje održavanja glasovanja. Gotovo 900 osoba primilo je medicinsku pomoć.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike