Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
sukobili se oko vodovoda /

Bivši borci ISIL-a pucali pa pobjegli u šumu kod Maglaja: policija jednog uhitila, za drugim još traga

Policija je uhitila jednoga od sudionika izgreda, a tragaju za drugim kojeg vlasti BiH sumnjiče da se borio u redovima IS-a

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Jedan radikalni islamist je uhićen, a za drugim, navodnim borcem Islamske države (IS) se traga nakon pucnjave u selefijskome selu Ošve kod Maglaja zbog spora oko lokalnog vodovoda. 

Lokalna policija je objavila da je u Ošvama prije nekoliko dana izbio sukob između nekoliko mještana zbog dugogodišnjeg spora o korištenju lokalnog vodovoda.

"Osoba kojoj je trebala biti prekinuta opskrba vodom je prema prijavi mještana ispalila dva metka", rekla je policijska glasnogovornica.

Nakon toga je usipala gorivo i onečistila bazen iz kojega se mještani opskrbljuju pitkom vodom te pobjegla u šumu. 

Mediji navode da se radi o Ademu Karamuju kojeg vlasti BiH sumnjiče da se borio u redovima IS-a u Siriji, nakon čega se vratio u BiH. 

Karamuja je uhićivan u okviru akcije Damask 2014. godine, a Tužiteljstvo BIH je protiv njega i još 11 osoba podiglo optužnicu da su postali članovi organizirane terorističke skupine i da su protuzakonito sudjelovali u oružanim sukobima na području Sirije i Iraka.

Policija je uhitila jednoga od sudionika izgreda, Jasmina Batanovića, dok se za Karamujem traga. 

Ošve su jedna je od najpoznatijih zatvorenih selefijskih zajednica u BiH koje ne prihvaćaju državne zakone i nadležnost Islamske zajednice u toj zemlji.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike