Slaven i Rijeka jedini stopostotni

Koprivničani i Riječani su ostvarili treću pobjedu i imaju maksimalnih devet bodova.

8.8.2010.
1:47

Koprivnica. Gradski stadion. Gledatelja: 2.000. Sudac: Marko Matoc (Zaprešić). Strijelci: 1:0 - Delić (65), 2:0 - Vojnović (70-11m).Slaven je odlično otvorio novu sezonu, a treću pobjedu Farmaceuti su ostvarili na svom terenu protiv Zadra. Mogli su voditi već u prvom dijelu, ali je Tomislav Bušić u 34. minuti pogodio vratnicu. Gol je stigao u 66. minuti kada je Mateas Delić iskoristio grešku zadarske obrane i zabio za vodstvo domaćina. Pobjedu Slavena potvrdio je četiri minute kasnije Aljoša Vojnović iz jedanaesterca. Rijeka. Stadion Kantrida. Gledatelja: 3.000. Sudac: Davor Grizelj (Vinkovaci). Strijelci: 1:0 - Štrok (27), 2:0 - Štrok (72), 3:0 - Đalović (80).Rijeka već dugo vremena nije imala bolji ulazak u sezonu HNL-a. Nenad Gračan je preporodio riječki sastav, a rezultat su tri pobjede, od kojih je ona u prošlom kolu na Maksimiru protiv Dinama izuzetno vrijedna. Protiv Hrvatskog dragovoljca je sjajan bio Hrvoje Štrok, koji je preciznim udarcima suparničku mrežu pogodio u 27. i 71. minuti dok je posao dovršio Radomir Đalović deset minuta prije kraja dvoboja. Karlovac. Stadion Branko Čavlović-Čavlek. Gledatelja: 2.500. Sudac: Šime Bugarija (Bibinje). Strijelac: 1:0 - Barić (8).Karlovčani su drugu pobjedu sezone opet ostvarili na svom travnjaku. Sve su riješili u osmoj minuti kada je Barić povukao loptu po lijevoj strani i opalio pogodivši nebranjeni dio Vukovićeve mreže. Split je u završnici utakmice imao dvije izrazite prigode, ali Deranja i Golubović nisu bili precizni. Vinkovci. Stadion Cibalije. Gledatelja: 1.500. Sudac: Marin Mlinar (Zagreb). Strijelac: 1:0 - Prgomet (21).Cibalia se vrlo brzo oporavila od neugodnog europskog ispadanja protiv Cliftonvillea i još ne zna za poraz u novoj sezoni HNL-a. Drugu pobjedu (uz jedan remi) ostvarila je protiv Intera, a pogodak vrijedan tri boda zabio je Prgomet u 21. minuti susreta. Zaprešićanima je ovo bio treći uzastopni poraz. Zagreb. Stadion Maksimir. Gledatelja: 200. Sudac: Goran Gabrilo (Split). Strijelac: 1:0 - Antolić (65).Niti Robert Jarni nije mogao probuditi uspavane pulske nogometaše koji su treći prvenstveni poraz upisali na gostovanju u Maksimiru. Jedini gol za Lokomotivu zabio je Domagoj Antolić u 65. minuti.