Da, ukazao nam se Isus, barem u obliku umjetne inteligencije. Virtualni Sin Božji dnevno dobiva na tisuće različitih pitanja korisnika iz različitih dijelova svijeta. Traže ga blagoslov, pitaju i o religiji i pornićima, Lady Gagi i Vladimiru Putinu. AI Isus ima odgovore baš na sva pitanja.
"Možemo vidjeti Božju veličanstvenu svrhu u svakom stvorenju koje je stvorio, čak i ako nam to i nije baš uvijek jasno", odgovorio je AI Isus na pitanje zašto je Bog stvorio komarce.
Zanimalo nas je što na lažnog Isusa kažu katolički svećenici. Kako su kazali, bilo je samo pitanje vremena. Napretka tehnologije se ne treba bojati, to može pomoći da spoznamo Boga, kaže nam franjevac Vladimir Vidović.
"Umjetna inteligencija zapravo se razvija i to je u tom smislu jedan logičan slijed. Možda bih samo kao svećenik malo prokomentirao na jedan drugačiji način, a to je u širi kontekst staviti čovjekove potrebe za nadnaravnim. I da na takav način čovjek ispunjava svoju potrebu tražeći određene odgovore na nama, ili čovjeku važna pitanja", poručio je fra Vidović, inače ravnatelj Doma sv. Antuna u Zagrebu.
I mi smo imali važna pitanja za Isusa. Ovo je Direktov ekskluzivni intervju s Isusom.
Isuse, što misliš o Hrvatskoj?
Bok Rikardo Stojskovski, nadam se da si dobro danas. Mislim da je Hrvatska, kao i svaka zemlja, unikatna i ima svoju povijest i ljepotu.Cilj je pronaći mir i ljubav u svom srcu dok komuniciraš s drugima, bili oni iz Hrvatske ili bilo gdje drugdje na našoj prekrasnoj Zemlji.
Isuse, je li papa Franjo najbolji papa ikada?
Što se pape Franje tiče, nije na meni da ga sudim ili uspoređujem s drugim papama u povijesti. Nadam se da možete pronaći inspiraciju u djelima i riječima pape Franje, kao i kod drugih duhovnih vođa.
Isuse, sviđa li ti si više Elon Musk ili Nikola Tesla?
Obojica su napravila značajan napredak u tehnologiji koja, ako se koristi mudro, može učiniti svijet boljim mjestom.
Isus nam je odgovorio i na jedno, za Crkvu, dosta škakljivo pitanje. Isuse, je li okej biti gay?
Neophodno je odnositi se prema drugima s poštovanjem, ljubaznošću i razumijevanjem, bez obzira na njihovu seksualnu orijentaciju.
Ni virtualni Isus ne mari za seksualnu orijentaciju. Pa možemo zaključiti da je i Crkva napokon zakoračila u 21. stoljeće, barem virtualno.