Rijeka na vrhu HNL-a, Split slomio Cibaliju

Riječani su četvrtu ovosezonsku pobjedu ostvarili na gostovanju u Karlovcu minimalnim rezultatom (1:0), a na gotovo isti način je Split slavio u Vinkovcima kod Cibalije.

22.8.2010.
0:19

Karlovac. Stadion Branko Čavlović-Čavlek. Gledatelja: 3.000. Sudac: Danijel Trampus (Osijek). Strijelac: 0:1 - Švrljuga (68).U prvom dijelu Karlovčani su bili bolji suparnik, imali su više izglednijih situacija, ali je gostujući vratar Lisjak obranio udarce Barića i njegovih suigrača. Riječki golman se istaknuo i u 50. minuti kada je pred njega potuno sam izašao Tičinović, no nije ga uspio nadmudriti.

arti-201008210266006Kazna je stigla u 68. minuti nakon munjevite akcije Radomira Đalovića i Hrvoja Štroka, koji su sve pripremili za strijelca Andru Švrljugu. 24-godišnji igrač Rijeke prizemnim je udarcem matirao vratara Sunaru i doveo momčad s Kantride na prvo mjesto HNL-a sa 13 bodova (koliko ima i Zagreb, ali uz puno slabiju gol-razliku op.a.). Karlovac je ostao na dvije pobjede upisavši treći prvenstveni poraz. Vinkovci. Stadion HNK Cibalia. Gledatelja: 2.000. Sudac: Ivo Krečak (Šibenik).Strijelac: 0:1 - Serdarušić (1).Igrači Ivana Katalinića ostvarili su prvu pobjedu izvan Parka mladeži ove sezone, i to na teškom gostovanju u Vinkovcima. Ključni trenutak dvoboja dogodio se već u prvoj minuti kada je Serdarušić zabio pobjednički gol nakon krasne akcije nogometaša Splita. Od toga šoka Cibalia se nije uspjela oporaviti do samoga kraja utakmice te je upisala prvi ovosezonski poraz, dok je Splićanima ovo treća pobjeda. Varaždin. Stadion Varteksa. Gledatelja: 1.000. Sudac: Šime Bugarija (Bibinje). Strijelci: 1:0 - Golubar (1), 2:0 - Dudić (8).Kakav početak utakmice su imali Varaždinci protiv potpuno dekoncentriranih gostiju iz Zagreba. Već u 12. sekundi susreta Davor Vugrinec je prebacio istrčalog vratar Hrvatskog dragovoljca, a Josip Golubar je lagano pospremio loptu u mrežu.

arti-201008200652006U 8. minuti novi gol Varaždinaca, Golubar je ovoga puta bio asistent, a strijelac je Feđa Dudić. Mogli su Dragovoljci i teže stradati da je u 27. minuti Vugrinec realizirao najstrožu kaznu, ali je s bijele točke pucao poreko vrata. Ipak, Varaždin je stigao do druge pobjede u sezoni i skoka prema vrhu ljestvice, dok su Sigećani i dalje pri samom dnu s jednim osvojenim bodom.