Potop u Zagrebu: Medvjedi izgubili meč, ali i živce!

Hokejaši Medveščaka nisu iskoristili fenomenalnu atmosferu u Ledenoj i ponovili podvig sličan onome protiv Graza.

16.3.2010.
23:54

arti-201003150294006Iako su postojali svi preduvjeti za novo velikog slavlje, hokejaši Medveščaka nisu uspjeli napraviti podvig sličan onome protiv Graza. Gosti iz Salzburga nisu klonuli duhom nakon uvjerljivog poraza u svojoj dvorani i Zagrepčanima su uzvratili na isti način pred ispunjenim tribinama Ledene dvorane Doma sportova.

arti-201003160476006Stvari su se za Medvjede počele loše odvijati već u sedmoj minuti kada je Daniel Welser pospremio odbijeni pak u mrežu. Samo četiri minute kasnije domaćini su primili novi pogodak, a strijelac je za Red Bull Jonathan Filewich na asistenciju Ryana Duncana.

Srećom, Medveščak se vrlo brzo vratio u igru i preko Jeffa Heereme smanjio na 1:2, a igrala se tek 13. minuta. Navijanje je cijelo vrijeme bilo na visokoj razini, tribine su nosile domaće hokejaše, no preokret se ipak nije dogodio.

U niz isključenja, dva za domaćine i tri za goste, u drugoj je trećini postignut samo jedan pogodak. Nažalost, pak je završio u mreži Medveščaka, a strijelac za momčad iz Salzburga je opet bio Jonathan Filewich.

Početak kraja zbio se odmah u drugoj minuti posljednje trećine kada je Brent Aubin matirao odličnog Roberta Kristana i odveo Red Bul do nedostižne prednosti. U nastavku meča bilo je više grubosti nego kvalitetnog hokeja, a od 44. do 52. minute je bilo čak šest isključenja.

Medvjedima su na kraju popustili živci, pa je Joel Prpic zbog udaranja s leđa dobio dvaput po 10 minuta kazne, a na klupi mu se pridružio i ratoborni Brad Smyth. Gosti su igračku prednost na ledu odmah realizirali i preko Schiechla u 57. minuti povećali prednost na 5:1.

Domaćini su praktički do kraja utakmice igrali s igračem manje jer su se na klupi za 'kažnjenike' našli i Conrad Martin te Aaron Fox. Suci su u tim trenucima malo i pretjerali sa isključenjima hokejaša Medveščaka te su sudili gotovo svaki krivi pogled, no pomogli su im i tanki živci Medvjeda.

Polufinalna serija još nije gotova, no zagrebačka momčad je u teškoj situaciji i više nema pravo na pogrešan korak. Publika je i nakon visokog poraza 1:5 opet imala svoj show, skandirala je igračima Medveščaka - Šampioni!, Šampioni - pozivajući domaće dečke 'na bis'. Naravno, izdignute glave opet su izašli na led i pozdravili svoje vjerne navijače.