Dobra vijest za Vatrene: Irci potpuno zakazali!

Irska nogometna reprezentacija je u prijateljskom ogledu, odigrala s Mađarskom 0:0 na Ferenc Puskas stadionu u Budimpešti, a pukom srećom je izbjegla poraz.

4.6.2012.
23:13

Posljednja je to bila provjera za igrače Giovannija Trapattonija prije premijere na Europskom prvenstvu u nedjelju. Tada će Irska odigrati utakmicu 1. kola skupine C protiv Hrvatske. Inače, ovih 0:0 je bila četrnaesta utakmica zaredom (kvalifikacije za Euro i prijateljske) kako Irska nije izgubila utakmicu. Istina, bila je Irska blizu poraza kod Mađarske, koja je igrala bolje i ostavila bolji dojam, no irska obrana i srčana igra i ovom su prilikom bili na visini zadatka.

Utakmica u Budimpešti je započela prilikom Robbieja Keanea u 7. minuti, kada je glavom bio neprecizan. No, u nastavku utakmice su opasniji bili Mađari. Šanse su propustili prvo Dzsudzsák, pa Adam Szalai koji je tijekom ogleda barem dva puta trebao poentirati. Najbolje je šanse imao Szalai u drugom dijelu. U samo dvije minute (53. i 54. minuta) je opasno ugrozio irska vrata. Inače, Irska se spašavala i ispucavanjem lopte sa same vratarske linije, kada je u 84. minuti Stephen Hunt spriječio siguran pogodak. Imala je i Irska dvije šanse u dvije minute. U 77. minuti je Simon Cox, malo iskosa, pucao direktno u mađarskog vratara, da bi 20-ak sekundi kasnije glavom opasno zaprijetio Jonathan Walters. No, na kraju je sve ostalo na prijetnjama, a mreže su ostale mirne do posljednjeg zvižduka Danca Hansena. Irska je počela utakmicu u sastavu: Given - Dunne, O'Shea, Ward, St. Ledger - McGeady, Duff, Whelan, Andrews - Doyle, Keane. U utakmicu su naknadno još ušli: Westwood, Walters, Kelly, Cox, Long, O'Dea, Hunt, Gibson i Green.