Čudo se nije dogodilo: Srbi razbili Hrvate usred Splita!

Hrvatska teniska reprezentacija ove godine neće igrati u polufinalu Davis Cupa.

11.7.2010.
16:46

arti-201007110286006Marin Čilić je u dvoboj protiv Novaka Đokovića, kojega je morao dobiti kako bi zadržao izglede za ukupnu pobjedu Hrvatske, ušao vrlo nervozno. Previše je griješio, te je omogućio drugom igraču svijeta da vrlo brzo povede sa 5:0 u prvom setu.

arti-201007100292006Imao je srpski tenisač i tri prilike da prvi set osvoji rezultatom 6:0, ali Čilić je tada uspio ubaciti nekoliko dobrih prvih servisa i napokon osvojiti svoj prvi gem. U sljedećoj igri Međugorac je uspio i oduzeti servis Đokoviću, potom dobrim svojim servis-gemom stići i do 3:5, da bi u sljedećoj igri stigao do 30-30 i nadomak potpunog povratka u meč. Nažalost, Đoković se uspio izvući i riješti prvi set u svoju korist sa 6:3.

arti-201007090687006I drugi set je počeo kao prvi, Marin je svojim greškama omogućio protivniku rani break, a srpski igrač je još jednim oduzimanjem servisa stigao do vodstva 5:1 prije no što je došlo do maloga pada u njegovoj igri što je Čilić iskoristio za smanjenje zaostatka na 3:5.

arti-201007090609006Nažalost, naš prvi igrač nije uspio dodatno zakomplicirati drugi set već je lošom igrom na svoj servis omogućio drugom igraču svijeta da i tu dionicu igri riješi sa 6:3 u svoju korist.

arti-201007060434006U trećem setu ponovno je Đoković prvi stigao do breaka za vodstvo 3:1, ali Čilić je vratio zaostatak odmah u sljedećoj igri. Bio je to najduži gem u meču u kojemu su oba igrača imala nekoliko prilika za njegovo osvajanje da bi na kraju Marin iskoristio četvrtu break loptu. Ključnim za treći set i čitav meč pokazao se sljedeći gem u kojemu je Đoković još jednom oduzeo servis našem tenisaču. Marin je uspio spasiti dvije lopte, ali ne i treću kada je lopticu izbacio u aut.

arti-201007050801006Bio je ovo peti međusobni susret Čilića i Đokovića i peta pobjeda srpskog igrača. Srbija će u polufinalu igrati protiv Češke.

U posljednjem petom susretu četvrtfinalnog dvoboja Hrvatska - Srbija Janko Tipsarević je pobijedio Antonija Veića s 6:2, 7:6 (5), pa je konačni rezultat 4:1 za Srbiju. arti-201007100388006Podsjetimo, Srbi su najprije došli u vodstvo nakon pobjede Đokovića nad Ljubičićem, da bi potom Čilić izjednačio nadigraviši Troickog. Drugi bod naši protivnici ostvarili u parovima - kombinacija Zimonjić/Tipsarević je lakoćom svladala Čilića i Dodiga.