Zagrepčanka (34) zapalila BMW bivšem mužu. Na sudu se branila: Obećavam da neću više
Žena iz Zagreba (34) proglašena je krivom i osuđena je jer je bivšem suprugu na parkiralištu zapalila BMW. Vatra je zahvatila i drugi automobil, piše Danica.
Prema presudi donesenoj ovih dana, sve se dogodilo u veljači 2022. između 23:30 i 00:30 u Zagrebu.
"Na parkiralištu je prišla automobilu marke BMW 320 D, vlasništvo njenog bivšeg supruga, te uz prednji desni kotač automobila postavila ručnik koji je prethodno zapalila, čime je izazvala zapaljenje pneumatika kotača, a vatra se proširila na cijeli prednji desni dio i dio unutrašnjosti automobila.
Zagrepčanka je u cijelosti priznala sve što joj se stavlja na teret. Rekla je da joj je žao i da se kaje
"U to vrijeme bila sam u sukobu sa svojim bivšim suprugom oko zajedničke djece te sam sve to shvatila preozbiljno i preburno sam reagirala. Obećavam da ću se u budućnosti kloniti takvih stvari. Nakon svega ispričala sam se bivšem suprugu te smo sada u boljim odnosima nego tada. Uz to mi je bivši suprug kazao da me neće tužiti zbog štete koja je nastala na njegovom automobilu. Nisam dosad uopće osuđivana, radi se o izoliranom incidentu", naglasila je.
Osuđena je na godinu dana uvjetnog zatvora te se suglasila s presudom. Sudac joj je kao olakotne okolnosti uzeo priznanje, izraženo žaljenje i kajanje, korektno držanje pred sudom te činjenice da je zaposlena, majka malodobne djece i kazneno neosuđivana.
403 Forbidden