Betonski blok pao na radnike iz Hrvatske: jedan na mjestu poginuo, dvojica teško ozlijeđeni
U postrojenju građevinske tvrtke Aich, koja između ostalih proizvodi montažne zidove za kupaonice, u austrijskom Liezenu jutros je došlo je tragedije u kojoj je smrtno stradao 46-godišnji radnik iz Hrvatske, javlja Kleine Zeitung .
Oko 7.30 sati betonske ploče teške više od tone iz zasad neutvrđenih razloga počele su se prevrtati, čime su zarobile trojicu radnika, od čega su dvojica iz Hrvatske. Spomenuti 46-godišnjak je poginuo na mjestu nesreću, a dvojica 50-godišnjaka, od kojih je jedan iz Austrije a jedan iz Hrvatske, teško su ozlijeđeni.
Betonske ploče nasloljene jedna na drugu zbog domino-efekta zarobile su radnike. U tvornici je u tom trenutku bilo i petero ljudi koji nisu nastradali, a koji su uspjeli podići betonske elemente za proizvodnju s radnika. Na žalost, 46-godišnjaku nije bilo spasa.
Ostali ozlijeđeni radnici prevezeni su u bolnicu u Schladmingu. Proizvodnja je odmah nakon tragičnog incidenta obustavljena, a na teren je izašao inspektor rada kako bi utvrdio sve okolnosti koje su dovele do nesreće.
403 Forbidden
EP RUKOMET