Uznemirujuća, a opet melodična glazba izvire iz pet divovskih akvarija na pozornici. U svakom spremniku, potopljen je jedan glazbenik koji pjeva ili svira neki instrument pod vodom, naizgled prkoseći zakonima prirode.
Proizvoditi zvuk u vodi nije lako pa ne čudi što se tog izazova prihvatilo tek nekoliko glazbenika.
Budući da se akustika u vodi potpuno razlikuje od one na zraku, većina instrumenata ne radi pod vodom.
No, nakon 10 godina eksperimentiranja, pjevačica i skladateljica Laila Skovmand i njezin bend, Between Music, pripremaju se za svoj prvi koncert, pod nazivom AquaSonic, koji će održati na festivalu u Rotterdamu.
"Bilo je to divlje, dugo putovanje", kaže Skovmand. "Ležat ću na dnu spremnika i pjevati, koristeći tehniku sam osobno izumila".
Laila je je prve eksperimente s vodenom pjevanjem odradila u kuhinji potapajući usta u zdjelu napunjenu vodom i pokušavajući proizvesti neprekidni vibrato.
Tijekom ronilačkog putovanja također je pokušala pjevati pod vodom. Funkcioniralo je, ali je proizvodila puno mjehurića, što je vokalu davalo pucketavi zvuk.
Da bi to spriječila, Skovmand je došla do tehnike gdje drži mjehurić zraka u ustima i pjeva kroz njega kad je potopljena, a svake se minute diže na površinu kako bi udahnula i napravila novi balon zraka.
"Tu je i tehnika u kojoj se mogu prebacivati između pjevanja na izdisaj i udisaj", kaže. "No, to može biti teško kontrolirati".
S obzirom na malu količinu zraka u balon, ona može proizvesti samo kratke tonove. Visoke note također imaju tendenciju zvučati bolje nego niže note, koje zvuče nazalno.
Osim posebne tehnike disanja/pjevanja, Lisa i njezini kolege glazbenici iz benda Between Music izumili su i sami izradili sve instrumente na kojima sviraju.