Za vrijeme konferencije TechCrunch Disrupt SF 2012 u San Franciscu, Zuckerber je dao intervju u kojem kao najveću grešku nije priznao okolnosti oko IPO-a i pad tržišne kapitalizacije kompanije za više od 50 posto. Ne, Zuckerberg kao najveću grešku smatra mobilnu strategiju kompanije koja se nije usmjerila na izradu vlastitih aplikacija. Tom prilikom Zuck je opovrgao bilo kakve planove razvoja Facebook mobitela.
Facebookova mobilna aplikacija je izvorno bazirana na web softveru zvanom HTML 5, ali je bila prilično loša. Facebookov CEO je zbog toga rekao da je izrada Facebookove mobilne aplikacije u HTML 5, koja je spora i nezgrapna "najveća strateška pogreška koju smo ikada napravili".
Facebook je utrošio 6 do 8 mjeseci gradeći infrastrukturu kako bi mogao graditi mobilnu Facebook aplikaciju nazvanu Faceweb. Rezultat tih nastojanja bila je HTML 5 aplikacija koja je spora i nestabilna.
"To je zaista bilo bolno. Nikada nismo mogli dobiti kvalitetu koju smo željeli", rekao je Zuckerberg na pozornici TechCrunch konferencije dodajući: "Recimo da i napravimo telefon. Što nećemo, ali recimo da jesmo - privukao bi npr. 10 milijuna ljudi...a to nam ne znači ništa. Strategija koju imamo se potpuno razlikuje od strategija svih ostalih tehnoloških kompanija koje izrađuju svoj vlastiti hardver, no mi idemo u drugom smjeru', rekao je Zuckerber, a prenosi Business Insider.
Stoga, umjesto da gledaju prema natrag, nakon što su izgubili dvije godine na razvoj, Facebookovci su odlučili ponovno napraviti aplikaciju od samog početka. Napravili su tako aplikaciju za iPhone koja je mnogo brža i jednostavnija za korištenje od svega dotada, a trenutačno rade na Android aplikaciji.
"Mi smo sada zaista mobilna kompanija. Sav kod koji pišemo je za mobiltele".
Zuck je priznao da je pad dionica Faceboka imao loš utjecaj na moral zaposlenika, međutim dodao je da je on uvijek bio usmjeren na dugoročni rok i na sami proizvod: "Samo želim graditi velike stvari".
"Ono što zaista motivira ljude u Facebooku je graditi stvari na koje su ponosni", istaknuo je.
Zuckerber je također najavio da pošto Facebook ima dnevno već milijardu upita na svojoj tražilici, kompanija namjerava nešto učiniti u vezi s time. Konkretno, Facebook će početi raditi na tome da konačno ponudi odgovore korisnicima, baš poput Google tražilice.
Na jedno od pitanja, programira li još i dogodi li mu se da mu se sruši program, Zuckerberg se nasmijao i rekao da u ovom trenutku ne programira i da taj posao radije ostavlja svojim zaposlenicima, međutim priznaje o svom programiranju: 'Sve što napravim, sruši se".