O neželjenim aktivnostima mladog Camerona oca Douga obavijestila je njegova kompanija za izdavanje kreditnih kartica a on je potom, piše Daily Mail, kontaktirao Apple kako bi otkazao kupnju aplikacija za igranje te time izbjegao plaćanje naknade. Tvrtka je takav prijedlog odbila pa je Dougu preostalo da se okrene jedinoj ostaloj mogućnosti. Prijavio je da su kupnje koje je Cameron počinio s njegovom kreditnom karticom lažne, čime je sina optužio za prevaru.
"Siguran sam da Cameronu to nije bila namjera, no morao sam ga prijaviti za počinjenje zločina kako bih povratio svoj novac", kazao je policajac svjestan da je time svoga sina suočio s mogućim uhićenjem i ispitivanjem od strane svojih kolega.
"U stvari, cilj mi je posramiti Apple jer pitam se, kao i mnogi drugi roditelji, kako je moguće da se igranje igrica toliko naplaćuje", kazao je ogorčeni policajac.
Cameron je pak iPad dobio prošlog prosinca u školi. Škola je Appleove tablete kupila za sve učenike kako bi im pomogli pri učenju. Cameronov otac je Appleu dao broj svoje kreditne kartice, ali samo da bi platio 'skidanje' jednog albuma. Dječak je nakon toga preuzeo više od 300 igri poput Plants vs. Zombie, Hungry Shark ili Gun Bilder. Većina ih je bila besplatna, no za njih su se mogli kupovati dodaci koji nisu nimalo jeftini. Tako je samo za kupnju virtualnih zlatnika Apple Cameronu zaračunao 78 funti (700 kuna). Dječak tvrdi kako nije bio svjestan da preuzimanje dodatnih aplikacija znači da za njih u stvarnom svijetu mora izdvojiti pozamašan novac. Otac mu vjeruje, ali i njegove kolege u policiji. Svi oni drže da je Apple 'nasamario' Camerona.
Tvrtka oštro odbacuje takve insinuacije, no sve je više slučajeva u Velikoj Britaniji koji svjedoče u korist dječaka i oca. Ranije ove godine petogodišnji dječak potrošio je 17.000 funti za kupnju oružja i streljiva u igri Zombie vs. Ninja. Apple je njegovim roditeljima na koncu bio prisiljen vratiti novac.