To nije spriječilo administratore u uklanjanju fotografije, koju njezin autor Michael nije mogao ponovno postaviti, sve dok sa pričom nije izašao u mainstream medijima. Slučaj je nazvao pravim imenom: cenzuriranje.
"Ne samo da je ona netko tko je pobijedio rak, već je i ratni junak. Kada sam postavio fotografiju, proširila se jako brzo, ali jednako brzo je i od strane Facebooka uklonjena sa stranica ljudi. To mi je bilo čudno, zašto fotografiju onda nisu odmah uklonili sa moje, izvorne stranice?", rekao je za Independent Sokes.
Nakon više upozorenja kako objavom ove fotografije krši pravila, Stokes je uklonio fotografiju, ali ne zadugo. Uvjeren kako je u pravu, ponovno ju je postavio na svoj profil i do sada ju je vidjelo oko 53 tisuće ljudi, a dalje podijelilo preko 12 tisuća.
Cenzorima, kako je nazvao administratore na Facebooku, je poručio kako su obje dojke umjetne i rekonstruirane su nakon mastektomije pa stoga fotografija ne podliježe pravilima te društvene mreže, kada je u pitanju golotinja.
Tek nakon što su Facebooku klasični mediji, poput The Independenta, počeli postavljati neugodna pitanja, sve fotografije koje su uklonjene sa Stokesovog profila, a Maryna nije bila jedina, su vraćene. Facebook se ispričao Stokesu, ali su slučaj odbili komentirati.
"Reakcija je uslijedila nakon mojeg obraćanja drugim medijima. Ovo je već treći put da mi se to dogodilo, pa sam siguran kako su promijenili svoje stajalište tek kada su drugi mediji počeli postavljati pitanja", rekao je Stokes.
Inače, fotografije na kojima se vide genitalije ili stražnjice potpuno su zabranjene na Facebooku. Ženske grudi, ukoliko se vide bradavice također su zabranjene, ukoliko se ne radi o dojenju ili se pokazuju ožiljci nastali nakon mastektomije.