Rijec je o znacajki koja bi trebala smanjiti broj ukradenih mobilnih uredaja. Uz ukljuceni Device Protection, uredaj ostaje zakljucan sve do prijave putem Google racuna, cak i ako se uredaj pokusa resetirati na tvornicke postavke. Tako u slucaju krade lopovi nemaju nikakav pristup informacijama na telefonu sto ga automatski pretvara u "ciglu" i on postaje - beskoristan.
Apple je takoder nedavno uveo slicnu mogucnost pod nazivom Activation Lock sto je dovelo do smanjenog broja krada iPhonea od 40% u San Franciscu i 25% u New Yorku. Device Protection ce vjerojatno imati isti efekt i kad su u pitanju uredaji s Lollipop operativnim sustavom.
Lollipop je takoder dobio neka poboljsanja kao sto su mogucnost podrske za vise SIM kartica i podrske za high-definition glasovne pozive. Mogucnost vise SIM kartica posebno ce razveseliti one koji dijele uredaj medu vise ljudi. Nova poboljsanja takoder omogucuju korisnicima pridruzivanje Wi-Fi mrezama i kontrolu Bluetooth uredaja putem izbornika Quick Settings.
Nova 5.1 verzija donosi i bolje performanse opcenito. Kad je Lollipop 5.0 lansiran, Google ga je nazvao najvecim i najambicioznijim OS azuriranjem ikada, ali je i dalje ovaj operativni sustav obilovao velikim brojem bugova.
Iako sva ova poboljsanja zvuce impresivno, jedva tko ce ih koristiti jer Androidov Lollipop sustav koristi samo 3,3% korisnika. Takoder, Googleova najava ne govori nista o tome jesu li ili nisu rijesili jedan od najvecih problema Lolipop sustava a to je: je li konacno promijenjen tzv. "tihi" nacin rada (silent mode). Naime, ova opcija nije postojala u Androidu 5.0, premda je nekoliko drugih zvucnih opcija nudilo slicnu funkciju.