POBJEDA U JUŽNOJ KOREJI / 'Vrući' Vettel zasjeo na vrh poretka

Sebastian Vettel je u velikoj formi. Nijemac u Red Bullu pokazao je da je 'vruć' i na VN Južne Koreje ostvarivši treću pobjedu u nizu kojom je preuzeo vodstvo u ukupnom poretku vozača.

14.10.2012.
11:20

Svjetski prvak u Formuli Nijemac Sebastian Vettel (Red Bull) pobijedio je u nedjelju na Velikoj nagradi Južne Koreje te četiri utrke prije kraja sezone preuzeo vodstvo u ukupnom poretku od Španjolca Fernanda Alonsa.

S ovom trećom pobjedom u nizu i četvrtom ove sezone, te 25. u karijeri njemački vozač sada ima 215 bodova, dok je Alonso (Ferrari), koji je na VN Južne Koreji osvojio treće mjesto - dosad skupio 209 bodova.

Australac Mark Webber, Vettelov momčadski kolega, koji je startao s 'pole positiona', završio je utrku na drugom mjestu, nakon što ga je Nijemac pretekao u prvom krugu.

Ovo je prvo dvostruko postolje za Red Bull ove sezone.

1. Sebastian Vettel (Njem/Red Bull-Renault)