korak do vječnosti / 'Vrući' Miami dostigao još jedan rekord

Miami je sada izjednačen s rekordom Houston Rocketsa iz sezone 2007./08. na drugom mjestu sa 22 pobjede. Samo Los Angeles Lakersi iz sezone 1971./72., koji imaju 33 pobjede zaredom, ostaju ispred njih.

18.3.2013.
11:29
AP Images

Miami Heat je bio malo u strahu u zadnjoj četvrtini od Toronto Raptorsa prije nego je konačno stigao do svoje 22. uzastopne pobjede od 108-91, izjednačivši se tako s drugim najduljim pobjedničkim nizom u povijesti NBA .

Heat je izgradio prednost od 16 koševa u prvom poluvremenu, ali je Toronto izjednačio rezultat na 77-77 kada je Rudy Gay pogodio par slobodnih bacanja 11 minuta nakon početka zadnje četvrtine. Tada je Heat odgovorio sa 12 uzastopnih koševa i odvojio se.

Dwyane Wade je zabio 24 koša za Miami, dok je LeBron James dodao 22. Rudy Gay i Amir Johnson su odgovorni za većinu koševa Raptorsa. Gay je zabio 27 koševa, a Johnson 18 uz isto toliko skokova.

Monta Ellis je zabio 25 koševa, uključujući i pet trica u zadnjoj četvrtini za pobjedu Milwaukee Bucksa od 115-109 nad Orlando Magicom.

Ellis je utakmicu završio sa 39 koševa uz šest skokova i pet asistencija i tako pomogao Milwaukeeju da prekine niz od tri poraza.

Uz Ellisa, Ersan Ilyasova je "ubacio" 20 koševa uz 11 skokova za Milwaukee. Brandon Jennings je dodao 15 koševa uz 14 asistencija, a Larry Sanders 13 uz 11 skokova.

Kod Orlanda se istaknuo Aaron Afflalo sa 24 pogotka dok je Maurice Harkless dodao 23. Nikola Vucevic je zabio 20 koševa, a Jameer Nelson 16 za Magic.

Los Angeles Clippersima je trebalo neko vrijeme da nadigraju ozljedama pogođene New York Knickse u svom Staples Centru gdje su bili slabi u prvom poluvremenu i probudili se tek u trećoj četvrtini kada su preuzeli kontrolu nad utakmicom.

Pobjeda Clippersa od 93-80 ne pokazuje kako su Knicksi bili bolji u prvom poluvremenu.

Knicksi, koji su igrali bez ozlijeđenih Carmela Anthonyja, Tysona Chandlera i Amarea Stoudemirea, pokleknuli su u drugom poluvremenu ne mogavši se suprostaviti Blakeu Griffinu i Chrisu Paulu.

Paul, učinkovit kao i inače, pogodio je šest od 12 šuteva i završio utakmicu sa 20 koševa i osam asistencija. Griffin je "ubacio" 12 koševa uz 11 skokova.