ŠTO SE DOGAĐA S RIJEKOM? / Više ne mogu pobijediti ni Istru, u pet posljednjih utakmica slavili samo jednom, Europa sve dalje

U 21. kolu Prve HNL Rijeka i Istra su podijelili bodove na Rujavici, a utakmica je završila rezultatom 1:1

14.2.2021.
17:05

Rijeka i Istra na Rujavicu su odigrale borbenu utakmicu koja je završila rezultatom 1:1. Odmah na početku u petoj minuti Istrani su zabili za vodstvo. Gržan pobjegao je domaćoj obrani i sam izašao na Nevistića kojeg je lijepo savladao udarcem u donji lijevi kut.

Samo tri minute nakon Rijeka je izjednačila. Murić je lijevom nogom pogodio u mrežu Lučića iskosa s pet metara.

U 11. minuti Istra je zabila i drugi pogodak, Gržan je asisitrao Lončaru koji je s pet metara zabio za novo vodstvo. Međutim, nakon asistencije VAR-a pogodak je poništen jer je Gržan u začetku akcije igrao rukom.

Odlična prilika na samome kraju

U 26. minuti domaćin je mogao do vodstva, no Andrijašević je pucao preko gola. U 71. minuti sjajnu priliku imao je i Arsenić, ali je i on promašio. Samo minutu kasnije Andrijašević je pucao iz velike blizine nakon kornera, ali nije bio precizan.

Gosti su najbolju priliku u nastavku imali u 80. minuti, kada je Blagojević dobio "rolicu" na 16 metara, ali je prebacio cijela vrata.

Rijeka je ovim rezultatom nastavila krizu rezultata upisavši samo jednu pobjedu u posljednjih pet kola, dok su gosti iz Pule osvojili prvi bod nakon pet uzastopnih susreta i to pod vodstvom novog trenera Danijela Jumića koji je prije tri dana naslijedio Fausta Budicina.

Rijeka je i dalje četvrta sa 31 bodom, dok je Istra na začelju sa 14 bodova, četiri manje od Lokomotive. Na vrhu ljestvice je Dinamo sa 48 bodova, tri više od Osijeka.

UŽIVO

Rijeka - Istra 1:1 (Murić 8' / Gržan 5')

Rijeka: Nevistić, Galović, Murić, Pavičić, Arsenić, Menalo, Andrijašević, Mudražija, Štefulj, Tomečak, Smolčić

Istra: Lučić, Gonzalez, Gržan, Galilea, Guzina, Navarro, Lončar, Tomašević, Šutalo, Perković, Blagojević

Standings provided by SofaScore LiveScore

Kraj utakmice.

90' Igra se pet minuta sudačke nadoknade.

88' Iz igre izlazi Gržan, u igru ulazi Lisica.

87' Nakon udarca iz kuta lopta je pala Mudražiji točno na volej na 20-ak metara od vratiju. Jak udarac otišao je pored gola.

83' Još jedna promjena u redovima Rijeke. Pavičić izlazi van, a ulazi Drmić za svoj debi.

81' Velika prilika za Istru! Blagojević je ostao sam na 16 metara, ali udarac je otišao preko grede.

75' Nove promjene - izlaze Andrijašević i Štefulj, a ulaze Lončar i Vukčević. Kod Istre izlazi Lončar, a ulazi Špoljarić.

74' Nakon kornera Andrijašević je pucao iz neposredne blizine i nije uspio pogoditi s tri metra.

70' Odlična prilika za Rijeku! Murić je ubacio iz slobodnog udarca, Arsenić je pucao iz blizine, ali lopta je otišla pored vratnice.

60' Promjene i u redovima Istre - izlaze Tomašević i Gonzalez, a ulaze Bosančić i Hujber.

56' Prve promjene na današnjoj utakmici - iz igre izlazi Menalo, a ulazi Kulenović.

51' Pravi sportski potez Luke Menala! Vidio je da je Šutalo ostao ležati na podu i kada je dobio loptu na odličnoj poziciji u šesnaestercu, on ju je šutnuo izvan granica terena kako bi se igra zaustavila.

49' Nakon pogreške Štefulja, Gržan je ponovno krenuo prema golu Rijeke, ali u duelu Galovićem nije uspio doći do lopte.

47' Prekršaj Galilea nad Menalom za što je zaradio žuti karton. Istrani se žale, ali ništa od toga, žuti karton ostaje.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

45' Igra se tri minute sudačke nadoknade.

43' Andrijašević pokušava pucati na gol, ali ništa ni od ovog pokušaja Riječana.

41' Sada pokušaj i na drugoj strani. Menalo je probio obranu Istrana i puca na gol, ali ide Lučiću u ruke.

40' Lončar puca iz kaznenog prostora prema golu, ali lopta odlazi točno Nevistiću u ruke.

32' Mudražija je zaradio žuti karton nakon starta nad Guzinom koji mu je nagazio na stopalo.

26' Još jedna prilika za Rijeku. Do Andrijaševića je došlo dodavanje na pet metara od gola, on se nalazio ispred vrata, ali lopta ponovno prelazi preko grede.

20' Rijeka nastavlja napadati prema golu, ovaj put je Andrijašević udario prema golu s 15-ak metara, ali nije bilo precizno pa lopta odlazi iznad grede.

14' Lončar je odlično pospremio loptu u mrežu, ali je sudac Kulušić pogledao je VAR snimku i poništio gol zbog igranja rukom.

8' GOOL! Rijeka uzvraća! Andrijašević je uspio prenijeti jednu loptu do Murića koji je ušao u kazneni prostor i precizno naciljao suprotni kut!

5' GOOL! Istra zabija na samome početku! Gržan se odlično snašao u prostoru, primio vrhunsko dodavanje, istrčao ispred golmana i s lakoćom ga matirao!

1' Počela je utakmica.

14:22 - Stigli su sastavi.