CHELSEA PREGAZIO KRASNODAR, KOVAČIĆ IGRAO OD PRVE MINUTE: / PSG rano ostao bez Neymara, ali ipak slavio u Turskoj

Dvostruki strijelac Moise Kean donio je tri boda Parižanima nakon što su u prošlom kolu izgubili od Manchester Uniteda

28.10.2020.
20:45

Chelsea i PSG na gostovanjima su uzeli po tri boda. Bluesi, za koje je Mateo Kovačić igrao od prve minute, slavili su kod Krasnodara 0:4, dok je PSG kod turskog prvaka Istanbul Bašakšehira slavio rezultatom 0:2.

PSG je skupo platio pobjedu kod debitanta iz Turske jer se u 20. minuti ozlijedila brazilska zvijezda Neymar, koji se tako priključio dugoj listi ozlijeđenih igraća Parižana na kojoj su Marco Verratti, Mauro Icardi, Leandro Paredes, Julian Draxler i Juan Bernat. Prema prvim neprovjerenim informacijama u pitanju je bedreni mišić lijeve noge.

Nakon neizvjesnog prvog dijela u drugom se "ukazao" Talijan Moise Kean, te golovima u 64. i 79. minuti, oba puta nadodavanje Mbappea, spasio PSG neugodnosti. Turci su čak imali i bolje prilike, ali je briljirao vratar francuske momčadi Navas.

LUDNICA U LIGI PRVAKA: /

Barcelona srušila Juve i pokorila Torino; Ferencvaros i Dynamo Kijev odigrali strašnu utakmicu

Slavlje Bluesa

Chelsea je pobijedio s 4:0 u prvoj, povijesnoj utakmici Lige prvaka u Krasnodaru jer je ta ruska momčad ove sezone po prvi puta izborila najelitnije natjecanje Europe. Chelsea je u 14. minuti mogao povesti, ali je Jorginho iz kaznenog udarca pogodio lijevu vratnicu. Ipak, u 37. minuti engleska ekipa je povela nakon što je Callum Hudson Odoi udarcem po sredini vrata postigao gol, a u 76. minuti dosuđen je i drugi penal za Chelsea, kojeg je Timo Werner pretvorio u gol za 2:0. Samo četiri minute kasnije Marokanac Ziyech je iskoristio dodavanje Wernera za potvrdu pobjede londonske pobjede, a konačnih 4:0 postavio je Christian Pulisic u 90. minuti.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je za Chelsea do 71. minute.

Sve golove pogledajte u nastavku članka.

Krasnodar - Chelsea 0:4

Istanbul Bašakšehir - PSG 0:2

FT Gotove su utakmice, bez velikih iznenađenja. PSG i Chelsea relativno lako stigli su do tri boda na gostovanjima.

90' Pulišić zabija još jedan gol za Chelsea. Pogledajte gol OVDJE.

81' Još jednom pogađa Kean i bit će to pobjeda za PSG. Pogledajte gol OVDJE.

80' Kraj priče u Rusiji. Chelsea vodi 3:0. Ovaj put strijelac je Ziyech. Pogledajte njegov gol OVDJE.

76' Novi penal za Chelsea i novi pogodak. Ovaj put je bio drugi izvođać - Timo Werner - koji je siguran s bijele točke. Pogledajte gol OVDJE.

71' Mateo Kovačić izašao je iz igre, a ušao je Kante.

64' Gol u Istanbulu, zabio je PSG, Kean je strijelac, zabio je glavom nakon kornera Mbappea. Pogledajte taj gol OVDJE.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

HT Gotovo je prvo poluvrijeme na obje utakmice.

37' Evo nam i prvog gola večeri. Chelsea je zabio. Hudson-Odoi je zabio za vodstvo protiv Krasnodara. Pogledajte njegov pogodak OVDJE.

26' Ipak izlazi Neymar, neće moći nastaviti utakmicu, a umjesto njega u igru će Sarabia.

22' Raspucanu utakmicu gledamo u Istanbulu. Deset udaraca ukupno je na utakmici bilo u 20-ak minuta. Zastrašujuć trenutak za PSG bio je kad je Neymar pao nakon jednog duela, ali vratio se u igru i može nastaviti.

14' Jorginho je mogao dovesti Chelsea u vodstvo, ali promašio je. Pogodio je stativu pa se onda lopta odbila od golmana i van. Penal je, inače, izborio Timo Werner. Šteta, mogli su Bluesi već do vodstva na samom startu utakmice. Kako je to izgledalo, pogledajte OVDJE.

1' Počele su utakmice.

17:35 - Nimalo loše ne izgleda ni postava PSG-a, iako im nedostaje nekolicina igrača.

17:30 - Stigli su i sastavi za obje utakmice. Mateo Kovačić igrat će od prve minute za Chelsea na gostovanju kod Krasnodara.

17:00 - U srijedu će utakmicama u skupinama E, F, G i H biti kompletirano drugo kolo Lige prvaka.

Najviše pažnje privući će gostovanje Barcelone prevođene Lionelom Messijem u Torinu kod Juventusa, koji neće moći računati na svoju prvu zvijezdu, Portugalca Cristiana Ronalda koji je još uvijek zaražen koronavirusom.

Situacija nije idealna ni u Barceloni, koju je dan prije ove utakmice napustio predsjednik Josep Maria Bartomeu. Više o tome pročitajte OVDJE.

Cristiano Ronaldo bio je pozitivan na testiranju na virus COVID-19 uoči reprezentativne stanke prije više od dva tjedna te se otada nalazi u samoizolaciji.

U akciji će biti i tri hrvatska nogometaša: Dejan Lovren sa svojim Zenitom gostuje kod Borussije D., Chelsea Matea Kovačića igra s Krasnodarom, a Ivan Rakitić sa Sevillom dočekuje Rennes.