HAJDUK PREKO OSLABLJENOG SLAVENA DO DRUGOG MJESTA NA LJESTVICI: / Gosti promašili penal za izjednačenje u 90. minuti

Tragičar susreta je Brazilac Lima koji je promašio penal u 90. minuti kojim je mogao poravnati rezultat na 2:2

26.6.2020.
23:00
Ivo Cagalj/PIXSELL

31. kolo Prve HNL

Stadion Poljud, Split, 21:05

Hajduk - Slaven Belupo 2:1

HAJDUK: Posavec, Juranović, Ismajli, Dimitrov, Vušković, Čolina, Nejašmić, Hamza, Caktaš, Brnić, Eduok. Klupa: Ljubić, Sentić, Kreković, Jakoliš, Čuić, Blagaić, Vučur, Dolček, Tahiraj, Radić, Dellova

SLAVEN BELUPO: Ježina, Zirdum, Međimorec, Glavčić, Delić, Paracki, Havelka, Brković, Lima, Bogojević, Krstanović. Klupa: Slukić, B. Čovo, M. Čovo, Šego, Liklin

Nogometaši Hajduka preuzeli su drugo mjesto na ljestvici Prve HNL nakon što su u susretu 31. kola na Poljudu pobijedili Slaven Belupo sa 2:1.

Bila je to prva pobjeda Hajduka nakon dva uzastopna poraza od Varaždina (2:3) i Lokomotive (2:3). Međutim, sve je moglo biti drugačije da je Mateus Lima realizirao kazneni udarac za goste u 90. minuti. Međutim, brazilski napadač je promašio gol.

TORCIDA ISTAKNULA VELIKU ZASTAVU S USTAŠKIM POZDRAVOM: /

Klupskom dužnosniku poručili da se 'napuši kurč***'

Rano vodstvo

Hajduk je poveo u 10. minuti golom Mije Caktaša iz kaznenog udarac. No, radost domaćina kratko je trajala. U 24. minuti je izjednačio Vinko Međimorec sjajnim prizemnim udarcem sa 20-tak metara.

Samo četiri minute kasnije gosti su imali sjajnu priliku za potpuni preokret, no Posavec je obranio udarac Lime. U samoj završnici prvog dijela Posavec je još jednom vrhunski reagirao na Delićev pokušaj.

Do kraja poluvremena zaprijetio je i Brnić, ali je Ježina bio spreman. Brnić je pucao i u 55. minuti, ali ravno u gostujućeg vratara. U 59. minuti Hajduk je ipak poveo. Ubacio je Kreković s desne strane, a Edouk zabio glavom za novo vodstvo Bijelih.

U 90. minuti gosti su mogli do izjednačenja. Sudac Zebec je dosudio jedanaesterac za Slaven Belupo nakon VAR provjere jedne situacije koja je uslijedila nakon ubačaja u Hajdukov kazneni prostor. Dimitrov je napravio prekršaj za najstrožu kaznu i pritom zaradio žuti karton. Srećom, po domaćine Lima je promašio gol.

Hajduk drugi

U posljednjem susretu ovog kola u subotu se sastaju Dinamo i Osijek.

Na ljestvici vodi Dinamo s nedostižna 72 boda, Hajduk je drugi sa 54 boda, koliko ima i Lokomotiva. Osijek i Rijeka imaju po 52 boda, a Gorica na šestom mjestu ima 43 boda.

Varaždin je osmi sa 27 bodova, Istra 1961 je na devetoj poziciji sa 23 boda, dok je Inter posljednji sa 17 bodova.

UŽIVO

FT Gotova je utakmica. Na kraju krajeva, zaslužena pobjeda Hajduka protiv oslabljenog Slavena.

90' Nevjerojatno je što se sve izdogađalo u posljednjoj minuti regularnog dijela. VAR-provjera donijela je penal Slavenu, a Dimitrovu žuti karton. Lima je izveo udarac s kreča lagano i lopta je otišla pored vrata. Puno sreće za Hajduk u samoj završnici. Bit će devet minuta sudačke nadoknade.

80' Pritisak Hajduka rezultirao je udarcem Čuića s pet metara koji je ipak uspio izblokirati Paracki.

73' Ipak se malo ohrabrio Slaven Belupo sad. Trener Stipić je pomalo otvorio utakmicu i pokušat će doći barem do boda protiv Hajduka.

59' Hajduk opet vodi! Eduok je zabio glavom nakon kornera i pravog flipera pred vratima u kojem je lopta pogodila stativu i nogu Ježine. Ovo je svojevrsno iskupljenje Eduoka za nedisciplinu koju je pokazao prije protekle utakmice s Lokomotivom.

52' Udarac Brnića iz dobre pozicije odletio je preko vrata.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

HT Nakon prvih 45 minuta podijeljeni dojmovi. Hajduk opet krenuo dobro pa potonuo kad su primili gol. U posljednjim minutama Delić je s pet metara na asistenciju Krstanovića promašio stopostotnu priliku za vodstvo.

39' Hajduk napada, ali gosti se organizirano brane i čekaju svoju priliku. Nedostaje Hajduku dobar protok lopte.

24' Kakav hladan tuš za Splićane! Međimorec je zabio za poravnanje rezultata i sad Hajduk opet mora tjerati rezultat. Inače, bio je to lijep pogodak s 18 metara.

16' Prvi pokušaj gostiju, Krstanović je pokušao s 19 metara, ali bolje da nije, odletjelo je to daleko.

10' - Penal za Hajduk! Bogojević je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, VAR je potvrdio da je to bilo za kazneni udarac, a Mijo Caktaš bio je siguran s bijele točke za vodstvo Bilih.

7' Caktaš je oduzeo loptu i pucao s 20-ak metara, ali ravno u Ježinu.

1' Počela je utakmica na Poljudu. Hajduk je od samog početka krenuo žestoko u utakmicu protiv oslabljenog Slavena kojem nedostaje puno igrača.

20:10 - Igor Tudor u prvi je sastav vratio Samuela Eduoka koji nije smio ići u Zagreb na utakmicu protiv Lokomotive jer je navodno zakasnio na doručak i još nekoliko puta prekršio klupsku disciplinu.

Nogometaši Hajduka nakon poraza od Varaždina i Lokomotive po prvi put u nastavku prvenstva igrat će pred svojim navijačima ovog petka kada im u goste stiže Slaven Belupo. Nakon dva navedena poraza mnogi su kritizirali trenera IgoraTudora.

“Svjestan sam dva zadnja poraza i pozicije na ljestvici. Kao trener preuzimam punu odgovornost za to. Došao sam iz jednoga razloga, pomoći ako mogu. Ni zbog novaca, ni slave, ni trenerske karijere. Ako netko misli da ja to ne mogu i ima boljih, ja bez gorčine i ljutnje u ovom trenutku mogu otići”, poručio je ovog četvrtka Tudor.

Veliki problemi

“Ja neću biti teret klubu ni za ugovor ni za druge stvari. I ja bih, da vidim 20 novih igrača i trenera, mijenjao trenera, novi trener nosi novu nadu da će problemi nestati, da će igrati s četiri da će igrati novi igrači, deset metara naprijed ili nazad, da će to riješiti situaciju i da će biti bolji od Burića i od Kopića i od mene. Problemi su veliki, ja sam tu da ih riješim”, dodao je pa se osvrnuo na kritike vezane z neke njegove osobine.

21.06.2020., stadion u kranjcevicevoj ulici, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 30. kolo, NK Lokomotiva - HNK Hajduk. Trener HNK Hajduk Igor Tudor. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

“Vidite moje lice, netko me naziva arogantnim i bezobraznim, vole se ljudi baviti time, ja mislim da je to nebitno. Ja bih volio da sam navijač, da imam trenera koji brani klub i momčad. Svjestan sam da se moj nastup ne sviđa određenom dijelu ljudi i kad stvari krenu loše, da je trener na tapeti. Problemi su veliki, ali sve je u našim rukama i dalje, jedan gol u prošloj utakmici i bi bili na drugom mjestu”, kazao je i nastavio.

“Vidim dosta kritika, neke su s razlogom, neke nisu. Nema ideje, nema igre.... Gledam i druge, nemaju ni drugi to što Hajduk nema. Mi smo imali dvije pobjede u startu, a ispada da nemamo nijednu. Ja se cijeli život bavim jednom vrstom nogometa koji se bazira na igri, na ideji. Ako netko ne gleda površno, ja sam od 2012. do danas težio ideji i prepoznatljivosti. U dobrom dijelu sam uspio, ali ne stalno. Stvari se u nogometu lako mijenjaju”, poručio je Tudor.