FILIP ZUBČIĆ DESETI U ALTA BADIJI: / Odvozio sjajnu prvu vožnju, u drugoj izgubio svu prednost

Zubčić je ostao treći u konkurenciji za mali kristalni globus u veleslalomu, u Alta Badiji slavio je Alexis Pinturault

20.12.2020.
14:25

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić završio je na desetom mjestu u veleslalomu u Alta Badiji. Zubčić je nakon prve vožnje bio na drugom mjestu, a za vodećim Francuzom Alexisom Pinturaultom je zaostao za 26 stotinki sekunde.

Zubčić je imao startni broj 1 i kontrolirano napadačkom vožnjom, uz jednu manju pogrešku u donjem dijelu spusta po Gran Risi postavio vrijeme koje je uspio nadmašiti samo sjajni Francuz Pinturault (1:13.27) koji je imao startni broj 5.

Treći je u prvoj vožnji bio vodeći veleslalomaš svijeta Švicarac Marco Odermatt koji je za Zubčićem zaostao 14 stotinki.

No u drugoj vožnji izgubio je svu prednost te ostvario tek 23. vrijeme. Alexis Pintuarult je na kraju pobijedio, a Filip se našao u zaostatku od 94 stotinke. Drugo mjesto osvojio je McGrath, dok je na trećem Justin Murisier.

Zubčić treći među veleslalomašima

Odermatt je sa 290 bodova zadržao vodstvo u redoslijedu veleslalomaša, a Alexis Pinturault se probio na drugo mjesto sa 240 bodova. Filip Zubčić je treći sa 208 bodova.

U ukupnom redoslijedu je Pinturault preuzeo vodstvo sa 376 bodova, jednim više od Norvežanina Aleksandera Aamodta Kildea. Filip Zubčić je na četvrtom mjestu sa 234 boda.

Već u ponedjeljak i utorak skijaše čekaju još dva natjecanja za Svjetski kup u talijanskim Dolomitima, a radi se o dva slaloma; prvom će domaćin biti Alta Badia, a drugom Madonna di Campiglio.

30. Manuel Feller - DNQ

14:26 - Alexis Piturault ipak na prvom mjestu, Zubčić na desetom. Gotova je utrka u Alta Badiji.

14:23 - Filip Zubčić je trenutno na devetom mjestu. Sve u svemu, može biti zadovoljan novim plasmanom u prvih 10 veleslalomaša.

14:21 - Nije uspio Odermatt do prvog mjesta. Kreće Filip Zubčić.

14:18 - Imamo novog vodećeg, Atle Lie McGrath sad luduje u cilju i slavi preuzimanje prvog mjesta. Ide sad Odermatt pa Zubčić.

14:15 - I dalje nema promjena na vrhu, razočarali su skijaši koji su se u prvoj vožnji plasirali od 5. do 10. mjesta. A sad kreću oni najbolji.

14:03 - Nova promjena na vrhu! Justin Murisier nadmašio je Tommyja Forda i preuzeo vodstvo. Još je deset skijaša ostalo.

13:58 - Izvrsno je ovo odradio Tommy Ford i s velikom prednošću stigao na prvo mjesto u ukupnom poretku. Bit će jako teško rušiti ovo njegovo vrijeme.

13:56 - Ovo je bilo blizu, ali ipak za jednu stotinku presporo! Brennsteiner završava iza Schmida na drugom mjestu uz minimalan zaostatak.

13:49 - Alexander Schmid preuzeo je vodstvo ispred Tonettija uz solidnu prednost od 21 stotinke.

13:48 - Odskijao je i legendarni Ted Ligety, no izgubio je puno svoje prednosti i morat će se zadovoljiti samo osmim mjestom.

13:43 - Riccardo Tonetti je bio 13 stotinki brži od Bissiga i preuzeo je sada vrh ljestvice. Manuel Feller ispao je sa staze.

13:37 - Nakon što je prvih pet skijaša ušlo u drugu vožnju, Semyel Bissig je na prvom mjestu.

13:30 - Počela je druga vožnja

12:00 - Najbolji hrvatski skijaš FilipZubčić ostvario je drugi rezultat (1:13.53) prve vožnje na veleslalomu za Svjetski kup u talijanskoj Alta Badiji, a za vodećim Francuzom Alexisom Pinturaultom je zaostao za 26 stotinki sekunde.

Druga vožnja je na rasporedu s početkom u 13 sati i 30 minuta.

Alta Badia, veleslalom (m) - prva vožnja

1. Alexis Pinturault (Fra) 1:13.27 2. FILIP ZUBČIĆ (HRV) +0.26 3. Marco Odermatt (Švi) +0.40 4. Atle Lie McGrath (Nor) +0.46 5. Lucas Braathen (Nor) +0.51 6. Leif Kristian Nestvold-Haugen (Nor) +0.60 Žan Kranjec (Slo) +0.60 8. Mathieu Faivre (Fra) +0.62 9. Roland Leitinger (Aut) +0.70 10. Gino Caviezel (Švi) +0.76...

UŽIVO

10:53 - Filip Zubčić je nakon prve vožnje na drugom mjestu sa samo 26 stotinki zaostaka.

10:52 - Atle Lie McGrath je startao kao 29. i probio se na četvrto mjesto - 1:13.73, +0.46.

10:38 - Roland Leitinger probio se na osmo mjesto sa startnog broja 21. utrku je završio s vremenom 1:13.97, +0.70

10:35 - U vrhu nema promjena i nakon što je startao 20 skijaš.

10:26 - Zubčić je i dalje drugi nakon što je 15 skijaša odradilo prvu vožnju.

10:16 - Kao deseti je startao Luca De Aliprandini, ali je pao. Zubčić je i dalje drugi.

10:15 - Victor Muffat-Jeandet - 1:15.42, +2.15.

10:14 - Aleksander Aamodt Kilde je kao osmi na startu utrku završio s vremenom - 1:14.30, +1.03.

10:12 - Henrik Kristoffersen je startao sedmi - 1:14.08, +0.81.

10:10 - Marco Odermatt je startao šesti - 1:13.67, +0.40.

10:08 - Zubčić je sada drugi (+0.26) Alexis Pinturault je preuzeo vodstvo s vremenom - 1:13.27

10:06 - Leif Kristian Nestvold-Haugen - 1:13.87, +0.34.

10:05 - Žan Kranjec je prošao ciljem za 1:13.87, +0.34.

10:03 - Tommy Ford je utrku završio s vremenom 1:14.37, +0.84.

10:00 - Zubčić je startao prvi i vožnju završio s vremenom 1:13.53.

9:43 - Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić u nedjeljnu prvu vožnju veleslaloma za Svjetski kup na stazi Gran Risa u talijanskoj Alta Badiji krenut će sa startnim brojem jedan.

Nakon Zubčića će na stazu Amerikanac Tommy Ford, Slovenac Žan Kranjec, Norvežanin Leif Kristian Nestvold-Haugen, Francuz Alexis Pinturault te kao šesti vodeći u redoslijedu veleslalomaša Švicarac Marco Odermatt.

Bit će ovo Zubčićev osmi nastup u klasičnom veleslalomu u Alta Badiji, gdje je imao dva plasmana među deset najbolji. Prije šest godina je osvojio sedmo mjesto, a prošle je godine bio deseti.

Uoči četvrtog veleslaloma u sezoni Filip Zubčić je sa 182 boda na drugom mjestu u redoslijedu veleslalomaša u kojem vodi Odermatt sa 240 bodova.

U ponedjeljak će Alta Badia biti domaćin i prvog slaloma u novoj sezoni Svjetskog kupa.