HRVATSKI VATERPOLSKI KUP / Uvjerljiva pobjeda Juga CO

Dubrovčani su do treće uzastopne titule, a devete ukupno, stigli 16-8 pobjedom nad zagrebačkom Mladosti.

21.12.2008.
17:35

Vaterpolisti dubrovačkog Juga CO pobjednici su Hrvatskog vaterpolskog kupa. Oni su na plivalištiu Gruž uvjerljivo 16-8 (3-2, 5-3, 4-2, 4-1) svladali aktualne prvake Hrvatske zagrebačku Mladost.

Sve nade da će utakmica dva ponajbolja hrvatska vaterpolska kluba biti napeta, nestale su nakon prve četvrtine koja je završila vodstvom Dubrovčana 3:2.   Jugu je uvelike pomogla i nespretna reakcija centra "žabaca" Frana Paškvalina koji je šakom udario jugaša Dobuda, raskrvavio mu arkadu, a sebi priskrbio četiri minute kazne.

Nakon toga Mladost je pala u igri, a Jug je iskoristio situaciju i uglavnom iz kontranapada povećavao vodstvo.

Dubrovčanin Maro Joković, koji je proglašen za  najboljeg igrača finala, u posljednjoj sekundi utakmice postigao je pogodak s više od pola bazena. Ovom pobjedom Jug je po treći uzastopni put osvojio naslov pobjednika Kupa, a deveti ukupno.