schalke ispao / Trećeligaš dogurao do četvrtfinala njemačkog kupa

Veliko iznenađenje priredio je trećeligaš Kickers Offenbach pobjedom protiv Fortune Düsseldorf 2:0. Golove za momčad iz Offenbacha koja se nalazi na 11. mjestu treće lige, postigli su Fetsch (76) i Vogler (85).

19.12.2012.
7:40
AP Images

Nogometaši Bayerna, Mainza, Freiburga i trećeligaša Kickers Offenbacha izborili su plasman u četvrtfinale njemačkog nogometnog kupa.

Bayern je na gostovanju teškom mukom pobijedio Augsburg 2:0 nakon što su Bavarci od 47. minute igrali bez isključenog Riberyja. Golove za vodeću momčad njemačkog prvenstva postigli su Gomez (27) i Shaqiri (86). Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić ušao je u igru u 58. minuti umjesto Gomeza, a u 80. minuti je imao zicer, no njegov udarac je obranio Manninger.

Mainz je u Gelsenkirchenu iznenadio Schalke pobijedivši 2:1. Strijelci za Mainz bili su Caligiuri (30) i Muller (83), dok je gol za Schalke zabio Huntelaar (75). Hrvatski nogometaš Ivan Klasnić nije ulazio u igru i utakmicu je pratio s gostujuće klupe za pričuve.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Freibuirg protiv trećeligaša Karlsruhea, a pogodak odluke zabio je Schmid u drugoj minuti.