Treća pobeda Srbije na SP

Vicešampion Evrope ubedljivo savladao Saudijsku Arabiju sa 30:20

15.1.2013.
19:27

Rukometna reprezentacija Srbije ostvarila je treću pobedu na 23. Svetskom prvenstvu koje se igra u Španiji. Vicešampion Evrope je savladao selekciju Saudijske Arabije rezultatom 30:20 (12:10).

Naredni meč srpski rukometaši igraju u četvrtak protiv Poljske.

Selektor Veselin Vuković na početku meča je odlučio da odmori standardne prvotimace, što su Saudijci znali da iskoriste. "Orlovi" su prvi put poveli tek u 17. minutu (8:7), a do odlaska na odmor stekli su dva gola prednosti - 12:10.

Ipak, u nastavku susreta u Saragosi situacija na terenu se drastično promenila u našu korist. Brzo su rukometaši Srbije postigli tri pogotka za "plus pet", i do kraja meča su rutinski održavali visoku prednost koja je sredinom drugog poluvremena iznosila i više od deset golova razlike.

Najbolji akter meča bio je Momir Ilić sa osam golova, dok je Nikčević postigao sedam, a Prodanović četiri.

Golman Gajić je na najbolji način menjao Stanića i na kraju imao čak 20 odbrana.