PIJETLOVI SKOČILI NA 12. MJESTO /

Tottenham se izvukao kod Sunderlanda

Tottenham je izvukao bod kod Sunderlanda i skočio na 12. mjesto Premiershipa. To je njihov najbolji plasman ove sezone.

7.3.2009.
19:48

U zaostalom dvoboju 27. kola Premiershipa, Tottenham je golom Robbieja Keanea u 89. minuti kod Sunderlanda došao do izjednačenja (1-1) i jednog boda.

Irac je zabio svoj drugi prvenstveni gol u dresu londonskog kluba i sedmi ukupno ove sezone. Pogodio je vrlo lijepo, desnim volejem malo unutar 16-erca, nakon što ga je s desne strane uposlio Darren Bent.

Domaća je momčad imala minimalno vodstvo od treće minute susreta, kada je Kieran Richardson zabio plasiravši loptu iz neposredne blizine pored istrčalog Heurelha Gomesa. Vedran Ćorluka pokušao je uklizavanjem dostići loptu i preusmejriti je izvan gola, ali je zakasnio s reakcijom.

Luka Modrić odradio je svih devedeset minuta na travnjaku. U 75. je minuti solidno pucao punom nogom na padajuću loptu, no njegova je bomba s dvadesetak metara završila malo preko gola.

Vedran Ćorluka igrao je do 83. minute, kada ga je Harry Redknapp zamijenio Romanom Pavljučenkom.

Ćorlukin i Modrićev sastav ovim se remijem probio na 12. mjesto premierligaške ljestvice. To je njihov najbolji plasman ove sezone.