U prvom nastupu u Barceloni Rafael Nadal proveo je skoro tri sata na terenu

24.4.2019.
18:16
AP Images

Nakon što je u utorak ispao Alexander Zverev, nije baš previše nedostajalo da ATP turnir iz serije 500 u Barceloni ostane i bez prvog nositelja. Rafael Nadal ponovno se mučio, gotovo tri puna sata na terenu ga je zadržao Leonardo Mayer, ali Španjolac je ipak uspješno krenuo u obranu titule i ukupno 12. u srcu Katalonije.

Nadal je svoj međusobni omjer s Argentincem poboljšao na 6-0, no ova mu je pobjeda bila najteža od svih. Premda je u prvom setu imao 5:3, a u tie-breaku i dvije set-lopte, drugi igrač svijeta izgubio ga je, a napravljeni break u prvom gemu drugog seta Nadal je čuvao do kraja istog premda je kod 4:3 spasio break-loptu. U onom odlučujućem, posve očekivano, Mayer više nije imao šanse.

U osmini finala Nadala će izazvati sunarodnjak David Ferrer koji igra pretposljednji turnir u karijeri prije nego se tenisa ostavi u Madridu. Ferrer je prepustio svega četiri gema Lucasu Pouilleu. U 21 susretu na zemlji 37-godišnji Španjolac slavio je tek dvaput.