Službena stranica ATP Toura izabrala je pet najboljih mečeva ove godine koji su odigrani na Grand Slam turnirima ili u Davis Cup. Apsolutni pobjednici su Roger Federer i Novak Đoković.

15.12.2011.
15:47

1. Na prvom mjestu nalazi se polufinalni dvoboj na US Openu u kojem je Novak Đoković pobijedio Rogera Federera 6-7(7), 4-6, 6-3, 6-2, 7-5 na putu prema svom trećem Grand Slam naslovu sezone. Đoković je u tom meču nadoknadio zaostatak 2-0 u setovima, te je u petom setu spasio dvije povezane meč-lopte kod vodstva Švicarca 5-3 na njegovom servisu.

2. Ogled istih tenisača, ali u polufinalu Roland Garrosa, postavljen je na drugo mjesto. Tada je Federer pobjedom 7-6(5), 6-3, 3-6, 7-6(5) zaustavio niz od Đokovićeve 41 uzastopne pobjede u 2011. godine, a 43 ako računamo i završnicu prošle godine.

3. Na trećem mjestu je pobjeda Rafaela Nadala nad Juanom Martinom del Potrom 1-6, 6-4, 6-1, 7-6(0) u finalu Davis Cupa u Sevilli, kojom su Španjolci u ogledu protiv Argentine osigurali naslov pobjednika.

4. Na četvrtom mjestu nalazi se pobjeda Argentinca Davida Nalbandiana protiv Australca Lleytona Hewitta 3-6, 6-4, 3-6, 7-6(1), 9-7 nakon 4 sata i 48 minuta u Rod Laver Areni, u 1. kolu Australian Opena. Nalbandian je u tom meču spasio dvije meč-lopte.

5. Peti najbolji meč u tri osvojena seta po izboru ATPWorldTour.coma bio je ogled u kojem je Rafael Nadal teškom mukom u 1. kolu Roland Garrosa pobijedio Amerikanca Johna Isnera 6-4, 6-7(2), 6-7(2), 6-2, 6-4. Isner je u taj susret protiv kralja Roland Garrosa i zemljane podloge općenito ušao sa samo tri pobjede u cijeloj sezoni na zemlji, ali je svejedno namučio Nadala i čak vodio s 2-1 u setovima. Ipak, 206 centimetara visok Amerikanac nije izdržao do kraja. Nadal kasnije nije izgubio niti jedan set sve do finala, u kojem je u četiri seta svladao Rogera Federera…