ČILIĆ - QUERREY 7-6; 6-7; 3-6; 4-6: / Čilić izgubio nemoguće, Ćorić će morati igrati za finale

Veliki poraz Čilića stvorio je dodatne probleme Hrvatskoj koja je nakon prvog dana imala ugodnu situaciju

16.9.2018.
13:36
PIXSELL

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije uspio osigurati pobjedu i plasman u finale našoj Davis Cup reprezentaciji dopustivši američkom reprezentativcu Samu Querreyju da preokretom dođe do pobjede 6-7 (2), 7-6 (6), 6-3, 6-4 nakon tri sata i 11 minuta igre te izjednači ukupan rezultat na 2-2 pa će o pobjedi i prolazu u finale odlučivati Borna Ćorić i Frances Tiafoe.

Američki izbornik Jim Courier očekivano je zamijenio Stevea Johnsona Samom Querreyjem, a ovaj 30-godišnjak mu je na ukazano povjerenje uzvratio velikom pobjedom, prvom nad Čilićem nakon šest poraza u prethodnih šest dvoboja.

Naraslo mu samopouzdanje

Sve je izgledalo dobro za šestog tenisača svijeta do 1-0 u setovima i vodstva 6-1 u 'tie-breaku' drugog seta. No, tad je izgubio sedam poena zaredom i propustio doći do dva seta prednosti i više se nije vratio na onu razinu na kojoj je bio do tog trenutka u meču.

Querreyjevo samopouzdanje je naglo naraslo, što je rezultiralo osvajanjem sljedeća dva seta. U trećem je dvaput slomio Marinov servis, a u četvrtom je odlučujući 'break' napravio kad je Čilić servirao za produžetak dvoboja, u desetom gemu.

U odlučujućem, petom meču za Hrvatsku će zaigrati Borna Ćorić, a za reprezentaciju SAD-a 20-godišnji debitant Frances Tiafoe. Hrvatska nikada u Davis Cupu nije izgubila meč u kojem je nakon prvog dana imala vodstvo od 2-0.

4-6 - GEM, SET, MEČ! Velika pobjeda za Querreya i SAD!

4-5 - Querrey na samo gem od pobjede!

4-4 -Marin odgovara dobrim servis gemom za novo iznenađenje.

3-4 - Amerikanac dolazi do novog gema bez izgubljenog poena!

3-3 - Čilić nastavlja s dobrom igrom i dolazi do novog izjednačenja.

2-3 - Još jedan siguran servis gem za Queereya.

2-2 - Smirio se Marin, opet siguran na svom servisu.

1-2 - Amerikanac još jednom bez problema do svog servis gema.

1-1 - Marin osvaja svoj servis.

0-1 - Querrey nastavlja gdje je stao i sigurno brani servis.

3-6 - Marin je u frustraciji razbio i reket tijekom izgubljenog servis-gema:

3-6 - SET! Sam Querrey je iskoristio svoju treću break loptu i uzeo Čilićev servis gem i treći set.

3-5 - Oba igrača su zadržala servis, ali Amerikanac ima prednost u trećem setu.

2-4 - Amerikanac je bez problema potvrdio break.

2-3 - BREAK! Sam Querrey nastavlja sa sjajnom igrom - uzeo je servis Čiliću i ide prema trećem setu.

2-2 - Još jedna izmjena servisa, Querrey i Čilič obojica osvajaju svoje servis-gemove.

1-1 - Querrey ekspresno izjednačuje.

1-0 - Čilić je dobro krenuo u treći set i vodi sa jedan nula.

6-7 - SET za Querreyja! Amerikanac je iskoristio svoju prvu set loptu i izjednačio na 1-1.

6-6 - 6-7 Sam Querrey je spasio pet set lopti i sada ima svoju prvu!

6-6 - Marin ima mini-break, vodi 4-1 u tie breaku drugog seta.

6-6 - Querrey je opasno prijetio - imao je 0-30, ali je Marin sjajno okrenuo gem i izborio još jedan tie break.

5-6 - Querrey odlično igra na svojim servisima, ostavio je Marinu tek jedan poen i ponovo vodi.

5-5 - Marin je obranio servis i ide prema tie breaku drugog seta.

4-5 - Querrey je u sjajnoj formi - suvereno je došao do petog gema, ima sedam poena zaredom. Čilić opasno visi u završnici drugog seta.

4-4 - BREAK! Sam Querrey je odigrao najbolji gem seta kada je bilo najbitnije i vratio break zaostatka!

4-3 - Sam Querrey nije imao problema na svom servisu, drži minimalni zaostatak za Marinom.

4-2 - Marin odlično igra i drži break prednosti u drugom setu.

3-2 - Querrey smanjuje na jedan poen zaostatka.

3-1 - Čilić je potvrdio break sjajnim servis-gemom.

2-1 - BREAK! Marin brzo dolazi do breaka u drugom setu.

1-1 - Čilić brzo vraća set u egal.

0-1 - Querrey je nastavio tamo gdje je stao - vodi u drugom setu.

7-6 - Marin Čilić je iskoristio prvu set loptu i Hrvatska ima 1-0 u setovima.

6-6 - Marin ima četiri set lopte, vodi 6-2 u tie breaku!

6-6 - Marin je sjajno otvorio tie break - ima 3-0 i blizu je prvog seta.

6-6 - Querrey je siguran na svom servisu - idemo u tie break prvog seta.

5-5 - Querrey je spasio dvije break lopte - Marin je imao šansu uzeti set, ali Amerikanac je sa nekoliko dobrih servisa obranio servis.

5-4 - Čilić igra odlično na svom servisu, ne dopušta Querreyju da mu zaprijeti.

4-4 - Još jedan solidan gem od Amerikanca - Querrey drži prvi set u egalu.

4-3 - Čilić je opet uvjerljiv na svom servisu i došao je do novog vodstva.

3-3 - Querrey je spasio break loptu i izvukao servis.

3-2 - Čilić je obranio servis i ponovo vodi.

2-2 - Querrey je podigao svoju igru - suvereno je odigrao ovaj gem i ima remi trenutno.