IZBORILA POLUFINALE / Petra Martić ima priliku osvetiti Donnu Vekić: Izgubila je pet uzastopnih gemova u setu i ipak ga na kraju dobila

10.2.2023.
22:58

Hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se u polufinale WTA turnira u Linzu, ona je u četvrtfinalu svladala Dankinju Claru Tauson sa 6-4, 7-5 nakon sat i 39 minuta igre.

ŠTETA /

Donna Vekić nije iskoristila pet set lopti protiv prve nositeljice i ostala bez polufinala turnira u Linzu

ŠTETA /

Martić se okoristila velikim brojem pogrešaka suparnice za osvajanje prvog seta sa 6-4 i vodstvo od 4-0 u drugom setu.

Kada se činilo kako je dovršetak meča pitanje trenutka, Tauson je odjednom počela pogađati kutove igrališta te s pet uzastopnih osvojenih gemova stila nadomak izjednačenja.

No, deset godina iskusnija Martić uspjela je zaustaviti nalet Dankinje i okončati meč u svoju korist s tri uzastopna osvojena gema.

Martić će u polufinalu u subotu igrati protiv prve nositeljice Grkinje Marije Sakkari koja je ranije u četvrtfinalu svladala drugu hrvatsku predstavnicu Donnu Vekić sa 6-3, 7-6 (8).