ŠTETA / Donna Vekić nije iskoristila pet set lopti protiv prve nositeljice i ostala bez polufinala turnira u Linzu

Bio je ovo osmi međusobni dvoboj Vekić i Sakkari i treća pobjeda grčke igračice

10.2.2023.
21:06

Hrvatska tenisačica Donna Vekić nije se uspjela plasirati u polufinale WTA turnira u Linzu, bolja od nje je u četvrtfinalu bila prva nositeljica Grkinja Maria Sakkari sa 6-3, 7-6 (8) nakon dva sata i sedam minuta igre.

SPORNA SITUACIJA /

Pogledajte jedanaesterac za Dinamo o kojem će se još pričati: Bebek ni nakon pregleda snimke nije promijenio mišljenje

U prvom setu koban po Vekić bio je gubitak servisa u četvrtoj igri kojega 26-godišnja Osječanka nije uspjela nadoknaditi.

Nakon što je Vekić izgubila gem na svom početnom udarcu i u prvoj igri drugog seta činilo se kako nejzin otpor neće dugo trajati. No, sjajnim nizom poena u četvrtoj igri te dionice meča Vekić je uspjela oduzeti servis suparnici i to bez izgubljenog poena te tako vratiti rezultatsku ravnotežu. Nažalost, ona nije dugo trajala, Sakkari je ostvarila novi break za prednost 4-3, a Vekić je odmah u sljedećoj igri propustila 0-40 za re-break. Ipak, kada je Sakkari servirala za meč, Vekić je spasila meč-loptu Grkinje i poravnala na 5-5, pa je o pobjednici odlučivao tie-break.

Vekić je u odlučujućoj igri imala pet set-lopti, tri vezane kod prednosti od 6-3, a potom još dvije, no u tim poenima nažalost nije bila dovoljno precizna, dok je Sakkari uspjela iskoristiti svoju prvu meč-loptu u tie-breaku, a ukupno drugu u meču.

Bio je ovo osmi međusobni dvoboj Vekić i Sakkari i treća pobjeda grčke igračice.

Sakkari će u polufinalu igrati protiv pobjednice susreta između još jedne hrvatske predstavnice Petre Martić i Dankinje Clare Tauson. Drugi polufinalni par čine Čehinja Marketa Vondroušova i Anastazija Potapova.