PAVIĆ I DODIG STIGLI DO NASLOVA: / Hrvatski reprezentativci dominantno do trijumfa u Chengduu

Splićanin je osvojio svoj trinaesti naslov, a Međugorac jedanaesti

30.9.2018.
9:50
PIXSELL

Hrvatski Davis Cup reprezentativci Ivan Dodig i Mate Pavić u nedjelju su osvojili drugi zajednički ATP naslov, svladavši u finalu turnira u kineskom Chengduu Amerikanca Austina Krajiceka i Indijca Jeevana Nedunchezhiyana sa 6-2, 6-4 za 51 minutu.

Prije trijumfa u Chengduu, Dodig i Pavić su bili pobjednici prošlogodišnjeg turnira u Hamburgu, a dvaput su gubili u finalu, oba puta na ugašenom Zagreb Indoorsu, 2012. i 2013. godine.

U prvom setu finala u Chengduu hrvatski je par slomio servise suparnika u trećem i petom gemu, a jedini krizni trenutak u meču za Dodiga i Pavića bio je četvrti gem drugog seta, u kojem su bili suočeni s 0-40, ali su osvojili sljedeća četiri poena i izjednačili na 2-2. Odlučujući 'break' za pobjedu u dva seta napravili su kod rezultata 3-3, a tri gema poslije realizirali su prvu meč-loptu.

Skupljaju se naslovi

Za Pavića je to bilo već 30. finale, a deveto u ovoj sezoni, dok je Dodig po 25. put igrao za ATP trofej u konkurenciji parova, treći put u 2018. godini. Splićanin je osvojio svoj 13. naslov, a Međugorac je po 11. put postao pobjednikom.

ATP Chengdu, parovi - finale

Ivan Dodig / Mate Pavić (Hrv/1) - Austin Krajicek / Jeevan Nedunchezhiyan (SAD-Ind) 6-2, 6-4