NIJE IMAO ŠANSE / Okršaj Hrvata u Torinu Čiliću nije zadao velike probleme: Ćorić nije imao šanse, Marin je još uvijek preveliki zalogaj

Dva Hrvata našla su se jedan nasuprot drugog na turniru u Torontu

9.8.2022.
21:47

U dvoboju dvojice najboljih hrvatskih tenisača u 1. kolu ATP turnira iz serije "masters 1000" u Montrealu Marin Čilić je uvjerljivo svladao Bornu Ćorića sa 6-3, 6-2 nakon sat i 22 minuta igre.

RASTURILI SU I ROMU /

Ostalo je sve na Dinamu: Ako prođu Ludogorec, Modri će igrati protiv opasne ekipe u strašnoj formi

Bio je to osmi međusobni dvoboj Čilića i Ćorića i osma pobjeda Čilića. Posljednji susret imali su prije točno četiri godine također u Kanadi.

Čilić je u oba seta po dva puta oduzimao servis Ćoriću, dok je Ćorić tek jednom i to u prvom setu uspio ostvariti "break". Nakon nesigurnih prvih igara na početnom udracu za oba igrača, Čilić se stabilizirao na servisu, dok je Ćorić prvi put pokleknuo kod rezultata 2-1 za 33-godišnjeg Međugorca. Zagrepčanin se vratio smanjivpi na 4-3 uz servis, ali je odmah potom opet loše odigrao na svom servisu što je Čiliću bilo dovoljno za osvajanje prvog seta.

Čilić kontrolirao od samog početka

Borna Ćorić (lijevo) i Marin Čilić

Već u prvoj igri drugog seta Čilić je ostvario "break" kojega više nije ispuštao, štoviše još je jednom oduzeo servis Ćoriću za vodstvo od 5-2.

U 2. kolu Čilić će igrati protiv Karena Hačanova.