Melzer pomeo Ljubičića za 75 minuta!

Austrijski tenisač Jürgen Melzer je za samo 75 minuta igre slomio otpor Ivana Ljubičića u prvom kolu ATP turnira Masters 1000 kategorije u Šangaju.

11.10.2011.
12:15

Slavio je 14. nositelj turnira i 20. tenisač svijeta sa 6:4, 6:2 došavši do pete pobjede protiv hrvatskog tenisača u jednako toliko njihovih uzajamnih mečeva. Od 15 setova koliko su ukupno odigrali, Melzer je dobio čak 12. U prvom je setu Austrijanac pet pozicija slabijerangiranog Hrvata breaknuo u trećem gemu, te prednost sačuvao do kraja seta. Izgubio je Ljubičić ponovno svoj servis-gem na početku drugog seta, ali ga i vratio u četvrtom gemu izjednačivši na 2-2. Melzer je potom vezao četiri pobjednička gema. Hrvatski tenisač izgubio je čak četiri od devet svojih servis-gemova te bez najjačeg oružja nije imao šanse. Od hrvatskih tenisača u turniru koji se na tvrdoj podlozi igra uz nagradni fond od 3.24 milijuna eura preostao je još samo Marin Čilić, kojeg očekuje sraz prvog kola protiv Španjolca Alberta Ramosa.