Međugorac među osam najboljih u Münchenu

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se četvrtfinale zemljanog ATP turnira u Münchenu. U dva seta svladao je 113. igrača svijeta u njihovom prvom međusobnom susretu.

28.4.2011.
20:11

Marin Čilić je u 2. kolu za 1 sat i 50 minuta slavio sa 6:3, 7:6(7) protiv Argentinca Horacija Zeballosa. U prvom setu nije Međugorac ostavio mnogo mogućnosti svom protivniku. Uz dva oduzeta servisa bez većih problema prohujao je do kraja.

Nastavak je donio znatno teži posao. Zeballos je stekao prednost na 3:2 oduzevši Marinu servis, ali se naš tenisač uspio vratiti na 4:4. U trinaestoj igri, nekoliko je puta propustio zaključiti meč, prvenstveno zbog svoje brzopletosti.

Ipak, četvrtu priliku uspio je iskoristiti i na taj način plasirati se među osam najboljih. Za plasman u polufinale očekuje ga bolji iz meča Davidenko - Reister.