Marin Čilić nastavio dobar niz u Rusiji

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je plasman u četvrtfinale ATP turnira iz serije 250 u Sankt Peterburgu pobjedom u 2. kolu nad Indijcem Somdevom Devvarmanom 5:7, 6:1, 6:3.

27.10.2011.
19:58

Bio je to njihov treći međusobni meč i druga pobjeda Međugorca. Do nje je stigao nakon dva sata i 16 minuta igre. U cijelom meču Čilić je gubio svoj servis dva puta, oba puta u prvom setu.

Prvi put se to dogodilo u devetom gemu, potom je Marin uzvratio kontra breakom kod servisa Devvarmana za set, da bi onda opet izgubio svoj početni udarac u 11. gemu. Indijac zatim nije propustio servis za vodstvo. U drugom setu Čilić je prohujao izgubivši tek jedan gem, a onda je u trećem setu u dva navrata oduzeo servis protivnika, u trećem i devetom gemu, te potvrdio pobjedu nad 84. igračem svijeta. Protivnik našem tenisaču u četvrtfinalu bit će talijanski tenisač Andreas Seppi koji je sa 3:6, 6:2, 6:4 savladao domaćeg predstavnika Igora Andrejeva.

Nakon Viktorije Azarenke, u polufinale WTA Championshipsa, turnira osam najboljih tenisačica koji se održava u Istanbulu, se plasirala i češka tenisačica Petra Kvitova.

Dok Azarenka dominira bijelom skupinom, Kvitova je došla do druge pobjede u crvenoj skupini. Prvo je pobijedila Vjeru Zvonarjevu u dva seta, a sve je ponovila protiv najbolje svjetske tenisačice Caroline Wozniacki. Od Dankinje je bila bolja sa 6:4, 6:2. Time je Kvitova došla do zavidne statistike ove godine u dvorani. Igrala je šesnaest puta i šesnaest puta je pobijedila. Wozniacki nije imala niti jednu break-priliku, dok joj je Čehinja tri puta oduzimala servis. Inače, Wozniacki je početkom drugog seta tražila pomoć liječnika zbog nemoći i vrtoglavice. Crvena skupina: Kvitova - Wozniacki 6-4, 6-2 Zvonarjeva - Radwanska (kasnije) 1. Kvitova 2-0 (4-0), 2. Zvonarjeva 1-1 (2-3), 3. Wozniacki 1-2 (3-5), 4. Radwanska 0-1 (1-2). Bijela skupina: Azarenka - Li 6-2, 6-2 Redoslijed: 1. Azarenka 2-0 (4-0), 2. Li 1-1 (2-2), 3. Stosur 1-1 (2-2), 4. Šarapova 0-2 (0-4)