VELIKA BORBA U MELBOURNEU / Marin Čilić ispao s Australian Opena, u osmini finala ga izbacio deveti igrač svijeta

Felix Auger Aliassime je pobijedio Čilića s 2:6, 7:6, 6:2, 7:6

24.1.2022.
8:49

Hrvatski tenisač Marin Čilić nije uspio izboriti četvrtfinale na Australian Openu. U ponedjeljak u četvrtom kolu izgubio je od Kanađanina Felixa Auger-Aliassimea sa 6-2, 6-7 (7), 2-6, 6-7 (4) poslije 3 sata 39 minute igre.

NOVA KONTROVERZA /

Skandal na Australian Openu: Tjerali su ženu da skine majicu zbog poruke podrške tenisačici koja je pretrpjela silovanje

Čilić je sa dva breaka uvjerljivo dobio prvi set. No, drugom setu on je bio taj koji je spašavao break lopte protivnika. U šestom gemu spasio je jednu loptu za obrat, a u desetom tri set lopte. U tie-breaku je kod vodstva 6-5 imao je set loptu na Kanađaninov servis, ali nije ju iskoristio. Kod 7-7 Čilić gubi servis, a Auger-Aliassime servisom dolazi pobjede u tie-breaku 9-7.

Čilić propustio priliku

U trećem setu nije bilo prilika za break do trećeg gema. Tada je Čilić spasio četiri lopte za obrat, ali petu nije uspio. Još jedan break Auger-Aliassime napravio je u sedmom gemu i potom na svoj servis dobio treći set. Čilić u trećem setu niti jednom nije došao do prilike za obrat.

Na početku četvrtog seta Čilić je spasio dvije lopte za obrat, a nakon toga više nije bilo prilika za break i set je završio u tie-breaku. U 13. igri  Auger-Aliassime je poveo 3-0 i stalno bio u prednosti da bi kod vodstva 6-4 na svoj servis dobio meč i plasirao se u četvrtfinale.

Felix Auger-Aliassime

Bila je ovo prva pobjeda Auger-Aliassimea u četvrtom dvoboju sa Čilićem, koji je slavio u prethodna tri meča. Čilić je propustio priliku da po treći puta u karijeri dođe do četvrtfinala na Australian Openu. Godine 2010. igrao je u polufinalu, a 2018. je u finalu izgubio od Rogera Federera.

Auger-Aliassime će u četvrtfinalu igrati protiv drugog tenisača svijeta Rusa Daniila Medvjedeva, koji je sa 6-2, 7-6 (4), 6-7 (4), 7-5 svladao Amerikanca Maximea Cressyja.

Australian Open pratite na Eurosportu u sklopu PLAY Premium paketa.

[PROMO] Zavrti kolo besplatnih vrtnji na Arena casinu i preuzmi svoj poklon!