WTA Rim / Kraj za hrvatsku tenisačicu: Andreescu pobijedila Petru Martić u osmini finala

Budući da nije uspjela obraniti prošlogodišnje bodove osvojene ulaskom u polufinale Rima, Martić će doživjeti značajan pad na WTA ljestvici te u ponedjeljak biti oko 70. pozicije

12.5.2022.
15:31

Nekadašnja četvrta tenisačica svijeta i pobjednica US Opena, Kanađanka Bianca Andreescu, zaustavila je Petru Martić u osmini finala WTA 1000 turnira u Rimu pobijedivši ju 6-4, 6-4 nakon jednog sata i 43 minute igre.

WTA Rim /

Petra Martić kreirala senzaciju u Rimu: Nakon tri godine ponovno došla do pobjede protiv igračice iz Top 10

WTA Rim /

Martić je bila ravnopravna suparnica, ali je za razliku od jučerašnjeg dvoboja protiv Anett Kontaveit, više prijelomnih poena otišlo na stranu 21-godišnje Kanađanke kojoj je ovo debitantski nastup na rimskom turniru. Hrvatska tenisačica imala je problema i sa servisom: pogodila je 50 posto prvih servisa i napravila šest dvostrukih pogrešaka koje su pomogle njezinoj suparnici da triput u meču dođe do 'breaka', jednom u prvom i dvaput u drugom setu.

Martić je u prvom set imala propuštenu priliku za oduzimanje servisa kod vodstva od 2-1. Nakon što su u drugom i trećem gemu drugog seta tenisačice razmijenile 'breakove', Petra je kod 3-2 imala dvije prilike za vodstvo 4-2, ali se Andreescu još jednom izvukla te je u sljedećem gemu došla do novog 'breaka' prednosti. Martić je u desetom gemu, kad je Andreescu servirala za pobjedu, spasila tri meč-lopte, ali nije uspjela i četvrtu.

Budući da nije uspjela obraniti prošlogodišnje bodove osvojene ulaskom u polufinale Rima, Martić će doživjeti značajan pad na WTA ljestvici te u ponedjeljak biti oko 70. pozicije. Tako će ponovno najbolje rangirana hrvatska tenisačica postati Ana Konjuh koja je u Rimu zapela u kvalifikacijama, na korak do glavnog turnira.