IPAK NIŠTA / Hrvatska se nije uspjela plasirati u finale Davis Cupa. Nakon Čilića izgubili i Mektić i Pavić

Australija je bila bolja s ukupno 2:1

25.11.2022.
19:57

Hrvatska muška teniska reprezentacija nije se uspjela plasirati u finale ovogodišnjeg Davis Cupa, u polufinalu u Malagi bolja od Hrvatske bila je Australija sa 2-1.

Odlučujući bod Australiji osigurali su Max Purcell i Jordan Thompson koji su u igri parova svladali Nikolu Mektića i Matu Pavića sa 6-7 (3), 7-5, 6-4.

Mektić i Pavić tijekom čitavog dvoboja nisu uspjeli oduzeti servis suparnicima, jedinu "break-loptu" imali su kod rezultata 4-4 u prvom setu, ali tada je Purcell pogodio as.

IPAK NIJE USPIO /

Čilić izgubio u polufinalu Davis Cupa. Sada je sve na parovima

Pobjednik prvoga seta odlučen je u "tie-breaku" kojim je naš par dominirao. Poveo je sa 6-1 i realizirao treću od pet vezanih set-lopti, prvu na vlastitom servisu.

Oba para mirno su držala svoj početni udarac do 5-5, a tada je Mektić pokleknuo. Kod izjednačenja je napravio dvostruku servis pogrešku, a zatim su Australci realizirali svoju prvu "break-loptu" u dvoboju odličnim reternom.

I u trećem setu jedini koji nije uspio zadržati svoj servis bio je Mektić, kod rezultata 3-3 Australci su spojili nekoliko sjajnih reterna i još jednom oduzeli servis. Naši zlatni olimpijci nažalost nisu uspjeli vratiti zaostatak pa su Australci ušli u finale najcjenjenijeg teniskog momčadskog natjecanja po prvi put nakon 19 godina.

Ranije je Hrvatsku u vodstvo doveo Borna Ćorić 6-4, 6-3 pobjedom protiv protiv Thanasija Kokkinakisa, da bi na 1-1 izjednačio Alex De Minaur 6-2, 6-2 svladavši Marina Čilića.

Australija će u finalu u nedjelju igrati protiv pobjednika dvoboja Italija - Kanada koji je na programu u subotu.

Tijek meča

Purcell/Thompson - Mektić/Pavić 2:1 (6:7, 7:5, 6:4)

Treći set

5:4 Uzeli su Mektić i Pavić svoj servis, ali sada moraju oduzeti protivnički.

4:3 Problemi za Mektića i Pavića... Izgubili su servis u napetom gemu.

2:2 Ipak Australci uspijevaju izjednačiti.

0:1 Siguran ulazak Mektića i Pavića u odlučujući set.

Drugi set

7:5 Australija osvaja drugi set sa 7-5! Treći set će odlučivati o finalistu.

4:5 Još jednom je naš par siguran.

3:4 Mektić i Pavić su izgubili jedan poen na svom servisu.

2:2 Ovaj puta Purcell i Thompson nisu izgubili poen na svom servisu.

1:1 Preokrenuli su Australci 0:30 Mektića i Pavića.

Prvi set

• Mektić i Pavić osvojili su tie-break, Hrvatska ima 0:1 u setovima!

6:6 Uz jedan izgubljeni poen hrvatski je par izgubio tie-break.

5:4 Mektić i Pavić imali su break loptu, ali je Purcell pogodio as i Australci su se ipak izvukli.

3:3 Odgovara i hrvatski par na isti način.

3:2 Australci sada bez izgubljenog poena.

1:1 Mektić i Pavić odgovaraju uz dva izgubljena poena.

1:0 Australci bolji na početku.