Okršaj divova: Federer protiv Đokovića u finalu!

Dvojica najboljih svjetskih tenisača, Švicarac Roger Federer i Srbin Novak Đoković, igrat će u nedjeljnom finalu ATP Masters 1000 turnira u Cincinnatiju…

19.8.2012.
10:23

Prvi nositelj Federer je sa 7-6(4), 6-3 nadigrao sunarodnjaka Stanislasa Wawrinku u meču u kojem je iskoristio dvije od deset prilika za break. Njegov suparnik, pak, svoje dvije šanse nije uspio realizirati. Bila je ovo Federerova 11. pobjeda u 12. dvoboju protiv Wawrinke. Drugi nositelj Đoković je u polufinalu bez većih poteškoća pobijedio šestog, Argentinca Juana Martina del Potra, sa 6-3, 6-2. Srbin je napravio jedan obrat u prvom i dva u drugom setu, dok Del Potro svojih šest prilika nije iskoristio. Hrvatski tenisač Ivan Dodig nije se sa svojim partnerom, Brazilcem Marcelom Melom, uspio plasirati u finale turnira parova. Bolji su sa 6-4, 6-3 bili Indijci Mahes Bhupathi i Rohan Bopanna. U finalu vrlo jakog WTA turnira u američkom gradu Cincinnatiju zaigrat će njemačka tenisačica Angelique Kerber i Kineskinja Na Li.

Kerber je u polufinalu bila bolja od Čehinje Petre Kvitove sa 6-1, 2-6, 6-4, te je izborila priliku da se bori za čak treći naslov na Touru ove sezone. Njemica je veliku pomoć u plasmanu u finale imala i od pobjednice Wimbledona prošle sezone, koja je, vjerovali ili ne, napravila preko 50 neprisiljenih pogrešaka u manje od dva sata tenisa. Recimo i da je Kerber nastavila nevjerojatnu seriju pobjeda u mečevima na tri seta. Njemica je ove sezone odigrala 17 mečeva na tri seta i samo je jedan izgubila! Na njenu žalost, taj jedini poraz stigao je u finalu Eastbournea (trava), kada je bolja bila Austrijanka Tamira Paszek. Kerber će po šesti put u svojoj karijeri zaigrati protiv 30-godišnje Kineskinje, te će tražiti svoju tek drugu pobjedu. Doduše, njemačka je tenisačica slavila u posljednjem međusobnom susretu, ove godine u četvrtfinalu Indian Wellsa (6-4, 6-2). Li, koja je u polufinalu bila bolja od starije sestre Williams (Venus) sa 7-5, 3-6, 6-1, će pak pokušati osvojiti svoj prvi turnir nakon što je prošle sezone postala prva Kineskinja s Grand Slam naslovom u rukama (Roland Garros). Li je osvojila prvi set rezultatom 7-5 i povela je s 2-0 u drugom kada je Venus zatražila liječničku pomoć zbog bolova u donjem dijelu leđa. Nakon liječničkog time-outa Venus je nanizala pet gemova zaredom, te rezultatom 6-3 odvela meč u odlučujući set. Tamo se ponovno mučila s bolovima u leđima, zbog kojih nije mogla servirati kako zna i umije. Kineskinja je "razvlačenjem" Venus po cijelom terenu glatko osvojila treću dionicu (6-1) i plasirala se u drugo finale velikog turnira u svega dva tjedna. Podsjetimo, u finalu prošlotjednog Montreala Li je poražena od Čehinje Petre Kvitove. Spomenimo i da je ovo prvi turnir na kojem Na Li nastupa s novim, profesionalnim trenerom - Carlosom Rodriguezom, bivšim trenerom Justine Henin. Kineskinju je dosada trenirao suprug, ali s obzirom na jednogodišnji post bez naslova odlučila se za nekog tko stvarno "razumije" tenis.

ATP Cincinnati, polufinale: Li (9) - V Williams 7-5, 3-6, 6-1 Kerber (5) - Kvitova (4) 6-1, 2-6, 6-4

Federer (1) - Wawrinka 7-6(4), 6-3 Đoković (2) - Del Potro (6) 6-3, 6-2 parovi, polufinale: Bhupathi/Bopanna (6) - Dodig/Melo 6-4, 6-3