VELIKI TRIJUMF / Donna Vekić preko Pliškove do četvrtfinala San Diega: 'Presudila je vjera, izgubila sam od nje šest puta zaredom'

Bio je to njihov osmi međusobni dvoboj

12.10.2022.
23:28

Hrvatska tenisčica Donna Vekić (WTA - 77.) plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u San Diegu, gdje je u srijedu sa 6-3, 6-2 svladala Čehinju Karolinu Pliškovu (WTA - 22.) za 74 minute.

ALCARAZ NA VRHU /

Marin Čilić povećao prednost na novoj ATP ljestvici pred Ćorićem, Vekić doživjela veliki skok

Bio je to njihov osmi međusobni dvoboj u kojem je 26-godišnja Osječanka prekinula niz 30-godišnje Čehinje od šest uzastopnih pobjeda.

Vekić je čak pet puta oduzela servis Pliškovoj u prvom setu, u kojem je češka tenisačica držala samo jednom osvojila gem na početnom udarcu, kad je Donna već vodila sa 5-1.

'Presudila je vjera'

U drugom setu je rezultatska ravnoteža trajala do 2-2, a onda je Vekić nanizala četiri gema i prvi put nakon kvalifikacija za US Open 2012. uspjela pobijediti Karolinu Pliškovu te smanjiti zaostatak u međusobnim dvobojima na 2-6.

"Presudila je vjera da je mogu pobijediti. Izgubila sam od nje šest puta zaredom. Vjerovala sam u svoje udarce i isplatilo se. Ona je odlična igračica. Triput me pobijedila prošle godine, zadnji je poraz bio jako bolan. Jako sam sretna zbog ove pobjede", izjavila je hrvatska reprezentativka kojoj je ovo bio već četvrti meč u San Diegu, a još uvijek nije izgubila set.

Iz kvalifikacija je došla do svog četvrtog četvrtfinala u ovoj godini, a tamo ju čeka pobjednica dvoboja između Amerikanke Sloane Stephens (WTA - 52.) i treće nositeljice turnira, Bjeloruskinje Arine Sabalenke (WTA - 5.).