ĐOKOVIĆ PREKO BAUTISTE AGUTA DO FINALA WIMBLEDONA: / Publika ga provocirala pa im pokazao zašto je najbolji

12.7.2019.
17:26

Po šesti put u karijeri srpsko tenisač Novak Đoković plasirao se u finale Wimbledona, nakon što je u petak u prvom polufinalnom dvoboju svladao Španjolca Roberta Bautistu Aguta (ATP - 22.) sa 6-2, 4-6, 6-3, 6-2 za dva sata i 48 minuta.

U 11. međusobnom obračunu Đoković je ostvario osmu pobjedu protiv 31-godišnjeg Španjolca i tako prekinuo njegov pobjednički niz od dva meča u kojima je slavio ove godine protiv najboljeg tenisača svijeta.

Bautista Agut je pružio dostojan otpor Đokoviću i do sredine trećeg seta bio ravnopravan suparnik. Nakon što je napravio break za 4-2 srpski tenisač je odjurio po svoje 25. finale na Grand Slam turnirima.

IVANIŠEVIĆ O SPORNOJ IZJAVI ZBOG KOJE JE U SRBIJI POSTAO 'PERSONA NON GRATA': /

'Prijetili su da će me ubiti, zaklati...'

Tijekom meča publika u All England klubu nije buila naklonjena prvom tenisaču svijeta, uspjela ga je čak i isprovocirati na reakciju, ali Novak je zašto zaslužuje prvo mjesto na ATP ljestvici.

Federer ili Nadal

U nedjelju od 15 sati Đoković će se boriti za svoj peti wimbledonski trofej i ukupno 16. na Grand Slam turnirima protiv pobjednika dvoboja između dvojice najuspješnijih igrača svih vremena, Švicarca Rogera Federera i Španjolca Rafaela Nadala.

Protiv obojice mogućih finalnih suparnika Đoković ima pozitivan učinak u dosadašnjim dvobojima: 25-22 vodi u mečevima s Federerom, a 28-26 je njegova prednost protiv Nadala. Federer je u lovu na svoj 21. Grand Slam naslov i deveti wimbledonski trofej, dok Nadal može po treći put osvojiti naslov u All England Clubu te osvojiti 19. trofej na četiri najveća svjetska turnira.