STROGA PRAVILA / Meč Đokovića na Wimbledonu prekinut zbog policijskog sata: Samo jednom u povijesti je prekršeno to pravilo

10.7.2023.
8:25

Susret osmine finala Wimbledona između Novaka Đokovića i Poljaka Huberta Hurkacza prekinut je u 23 sata zbog "policijskog sata" pri rezultatu 2-0 u setovima za srpskog tenisača.

ČEKA NAS SPEKATKL /

Sinner stoji na putu ruskoj senzaciji, najbolja tenisačica svijeta nakon maratonske drame ipak prošla

Naime, stroga pravila nalažu da se ne smije igrati nakon 23 sata po lokalnom vremenu. Tada počinje svojevrsni policijski sat, mečevi se prekidaju i prebacuju za sljedeći dan.

Želja je da se zaštiti lokalno stanovništvo, koje ne želi gužvu i buku, koje sa sobom nosi noćna teniska akcija. Također, izazov predstavlja i transport i sigurni odlazak navijača i ostalih sudionika svojim kućama.

Samo je jedan tenisač do sada prekršio to pravilo. Andy Murray je 2012. godine odservirao za pobjedu nad Marcosom Baghdatisom u četiri seta u 23.02 sata.

Srbin je prije prekida dobio prva dva seta sa 7-6 (6), 7-6 (6). Poljak je u prvom setu imao tri set lopte, ali ih nije iskoristio.

U ranije odigranom susretu prva tenisačica svijeta Poljakinja Iga Swiatek plasirala se u četvrtfinale porazivši Švicarsku Belindu Benčić sa 6-7 (4), 7-6 (2), 6-3.

Benčić je dobila prvi set u trinaestoj igri, a u drugom setu pri vodstvu 6-5 imala dvije meč lopte. Međutim, Swiatek se izvukla, izjednačila na 6-6, a potom dobila set u tiebreaku.

U odlučujućem, trećem setu Swiatek je povela 4-1 i gem prednosti zadržala do kraja.

Poljakinja je do sada tri puta slavila u Roland Garrosu (2020., 2022., 2023.), a jednom na US Openu (2022.), dok je u Wimbledonu ulaskom u četvrtfinale ostvarila svoj najbolji rezultat.

Na putu do polufinala čeka je Ukrajinka Elina Svitolina koja je nakon skoro tri sata igre pobijedila Bjeloruskinju Viktoriju Azarenko sa 2-6, 6-4, 7-6 (9).

Swiatek i Svitolina su do sada igrale samo jednom, prije dvije godine u Rimu, a slavila je Poljakinja.