Queen's Club / Dodig neće braniti naslov u Londonu, u polufinalu zaustavljen i Pavić

Skupski i Venus će u finalu igrati protiv specijalista za igru u pojedinačnoj konkurenciji Fritza i Hačanova

22.6.2024.
20:37

Hrvatski tenisač Ivan Dodig s Amerikancem Austinom Krajicekom neće obraniti naslov pobjednika u paru na ATP turniru u londonskom Queen's Clubu, njih su u polufinalu svladali Britanac Neal Skupski i Novozelanđanin Michael Venus sa 7-6 (6), 6-4.

ATP LONDON /

Andy Murray pobijedio u tisućitom meču, bolji od njega je samo 'nedodirljivi dvojac'

Dodig i Krajicek dobro su otvorili susret, napravili break u prvom gemu nakon dvostruke servis pogreške Venusa, ali tu su prednost ispustili u šestoj igri pa je pobjednik odlučen u tie-breaku. Nakon što je Dodig odličnim reternom spasio treću vezanu set-loptu suparnika činilo se kako bi hrvatsko-američka kombinacija mogla do prvog seta, ali Skupski je uzvratio jednako efektnim reternom na servis Dodiga kojim je realizirao četvrtu set-loptu svoje kombinacije.

U drugom setu obje su kombinacije držale servis do rezultata 4-4, a onda je Dodig upao u zaostatak od 0-40 iz kojega se nije uspio izvući.

Skupski i Venus će u finalu igrati protiv specijalista za igru u pojedinačnoj konkurenciji Taylora Fritza i Karena Hačanova koji su sa 4-6, 6-3, 12-10 svladali Matu Pavića i Marcela Arevala te je tako serija pobjeda Hrvata i Salvadorca stala na broju 12.