Čilić i Karlović uvjerljivi u prvom kolu US Opena

Marin Čilić uspješno je krenuo na posljednjem Grand Slamu sezone, US Openu.

29.8.2011.
22:37

Međugorac, koji je na turniru postavljen za 27.nositelja, je lagano došao do prvog seta. Čak je tri puta oduzimao servis Amerikancu, što je bilo dovoljno da dobije sa 6:2.

U drugom setu već se morao dobro pomučiti. U petom gemu je izgubio svoj početni udarac i Harrison je došao do prednosti. Ipak, Čilić se uspio vratiti, a kasnije još jednim breakom i osvojiti drugi set.

U trećem setu tenisači su držali servis sve do 11. igre i rezultata 5:5. Tada je Marinu zadrhtala ruka i Amerikanac je dobio priliku da smanji rezultat. Međutim nije ju iskoristio i odluka je pala u 13. igri.

Čilić je i tu loše počeo, ali je nakon set lopte Harrisona kod 6:5, nanizao tri poena i priveo meč u svoju korist sa 6:2,7:5,7:6. U drugom kolu igrat će protiv Australca Bernarda Tomića. Uspješan je bio i Ivo Karlović, koji je za nešto malo manje od dva sata pobijedio Čileanca Fernanda Gonzaleza sa 6:4,6:4,7:6. U drugom kolu igrat će protiv Francuza Richarda Gasqueta.