Čeh prekinuo odličan niz Ive Kralovića

Hrvatski tenisač Ivo Karlović nije se uspio plasirati u četvrtfinale ATP turnira iz serije 1000 koji se ovog tjedna igra u Montrealu. Bolji od Diva sa Šalate bio je Tomaš Berdych sa 6:3, 7:6.

11.8.2011.
23:30

Nakon sat i 43 minute provedene na terenu, hrvatski tenisač Ivo Karlović morao je stisnuti ruku svom protivniku. Servis obojice tenisača bio je glavna uzdanica, no najvišem tenisaču svijeta samo se jednom zatresla ruka i to je bilo dovoljno.

U prvom je setu, Berdych je pri rezultatu 2:1 uspio iskoristiti nekoliko Ivinih pogrešaka pri samom servisu i tako doći do breaka. Do kraja seta bilo je prilika za obrat, no Čeh je uspio dogurati do 6:3.

U drugom setu odlučivala je trinaesta igra u kojoj je više koncentracije imao, danas spretniji i sretniji Berdych, završilo je 7:2.

U četvrtfinalu češki će tenisač igrati protiv boljeg iz susreta našeg Ivana Dodiga i srpskog tenisača Janka Tipsarevića.