SUPERDERBI SKUPINE E: / Italija na nogama, u sudačkoj nadoknadi bacili Belgiju na koljena

U utakmici 1. kola skupine E nogometnog Eura Italija je u ponedjeljak u Lyonu pobijedila Belgiju sa 2-0 pogocima Emanuela Giaccherinija (32) i Graziana Pellea (90+2).

13.6.2016.
20:29

Talijanska javnost ispratila je svoje igrače na Euro sa puno sumnji, često se pisalo o tome kako je to reprezentacija sa manjkom talenta. S druge strane Belgija nikad u svojoj povijesti nije imala tako talentiranu generaciju, a koju predvodi odlični veznjak Chelseaja EdenHazard.

Odlična taktička postava

No, Talijani su odličnom taktičkom postavom očitali lekciju Belgijcima. Igrači AntoniaContea poveli su u 32. minuti. Branič LeonardoBonucci dugom loptom je pronašao Giaccherinija koji se odlično snašao i zabio pored "zaspalog" Alderweirelda.

U 36. minuti nakon kornera GrazianoPelle puca glavom sa šest metara, ali pored vratiju. Prethodno je odličan udarac Candreve obranio Courtois.

Kod Belgijaca u prvom dijelu vrijedi spomenuti tek pokušaj Nainggolana u 10. minuti, kada je odapeo sa 20 metara, ali Buffon je bio na mjestu.

Lukaku promašio zicer

Na startu drugog poluvremena, u 53. minuti, napokon smo vidjeli jednu smislenu akciju Belgijaca. DeBruyne je odlično uposlio Lukakua, koji je izašao sam pred talijanskog golmana, ali njegov lob nije bio precizan. To je bila najbolja šansa Belgijaca na utakmici.

Najveću šansu u završnici susreta imali su Talijani, i to 84. minuti. U kontru je izletio CiroImmobile, koji je deset minuta ranije ušao u igru, dobro je pucao sa vrha kaznenog prostora, ali ponovno Courtois spašava Belgijce.

Izgledalo je da ćemo svjedočiti još jednoj minimalnoj pobjedi na Euru, ali u sudačkoj nadoknadi GrazianoPelle (90+2) potvrdio je pobjedu Talijana, koji su na kraju slavili 2-0.

U prvom susretu ove skupine Irska i Švedska na stadionu Stade de France odigrali su 1-1. Irska je povela u 48. minuti pogotkom Wesa Hoolahana, a Švedska je do izjednačenja došla u 71. autogolom Ciarana Clarka.

UŽIVO:

BELGIJA - ITALIJA 0:2

Belgija: Courtois, Ciman (Carrasco 76'), Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen, Witsel, Nainggolan (Mertens 62'), Fellaini, De Bruyne, Hazard, R. Lukaku (Origi 73')

Italija: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Candreva, Parolo, De Rossi (Motta 78'), Giaccherini, Darmian (De Sciglio 58'); Eder (Immobile 75'), Pellè

Kraj

90+ ' Pelle je zakucao loptu u mrežu. Sve je gotovo. Belgija je ostala bez bodova.

89' - Zaredali su sada Belgijci s prilikama, ali još uvijek gube.

85' - Immobile je tukao pod gredu. Curtois je fenomenalno obranio.

82' - Origi je tukao iz blizine, imali su Talijani sada sreće.

76' - O igri Italije posljednjih nekoliko minuta izjasnio se Goran Vlaović

70' - Dosta je igra dinamična, nižu se poluprilike, međutim za sada ništa konkretnije.

56' - Buffon je zaustavio udarac Hazarda.

54' - Odmah su Talijani uzvratili.

53' - Odlična kontra Belgije. Hazard je poslo loptu za De Bruynea, Cityjev veznjak potom je na lijevoj strani pronašao samog Lukakua, probao je napadač loptu prebaciti preko Buffona, uspio je u tome, ali je ona završila iznad gola.

46' - Utakmica se nastavila.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' - Rasplamsala se igra pred kraj prvog dijela. Obje ekipe imale su nekoliko poluprilika.

36' - Pelle je sa šest metara tukao glavom malo pokraj gola.

35' - Candreva je zaprijetio Belgijcima, vratar Curtois poslao je loptu u korner.

32' - GOOL Giaccherini je zabio nakon prekrasnog dodavanja Bonucci.

31' - Probudili su se sada Talijani. Ohrabrili su se i napdaju Courtoisov gol.

29' - Pelle je tukao iz daljine pored gola.

28' - Italija teško svojim načinom igre može doći do gola. Igraju dosta defanzivno.

20' - Utakmica se preselila na polovicu Italije, ali Belgija za sada nije došla do gola.

18' - Još uvjiek nema većih prilika, međutim izašla je zanimljiva fotografija duela igrača Manchester Uniteda.

10' - Nainggolan je snažno tukao s oko 27-28 metara. Buffon je odbio u korner.

7' - Dok se igrači na terenu dosta oprezni, mediji se zabavljaju frizurama nogometaša.

4' - Talijani su bolje otvorili utakmicu, Candreva je opasno ubacio u sredinu, Belgijci su odbili.

1' - Počela je utakmica.

20:30 - HRT je izvukao zanimljiv podatak.

20:22 - Utakmicu će definitvno obilježiti legendarni Buffon.